Lidi co se obmotávají kolem tyčí v MHD

Posted: Listopad 19th, 2015 | Author: Ježíš_Tě_Miluje | 3 Comments »

Určitě jste asi každý někdy jel MHD. A jistě víte že tam jsou takové ty tyče od stropu k zemi, které jsou určené k držení lidí, co stojí.

Nejčastěji se to stává v metru. Nastoupíte, metro se rozjede, vy se rozkymácíte, a už už málem padáte tomu bezďákovi naproti do náručí, a chcete se, krucinál, něčeho chytit. A jediná tyč široko daleko je obmotaná kolem dokola jedním člověkem, který na ní doslova leží. To si hraje na hada? Chce si jí urvat a odnést domů? Každopádně, chytit se nemáte čeho, a bezďák se na vás přívětivě směje, pomoc!

A ještě skvělejší situace je, když se teda té tyče už držíte, a nastoupí dvěstěkilový dělňas co jde zrovna ze stavby, celý se opře o tu tyč, skřípne vám tu ruku svýma zpocenýma zádama, a vůbec to neřeší. Tak to mě teda docela sere :)

«
»


  • Martin Kafka

    Díky za ty „hady“, kteří tu mastnou tyč alespoň utřou svým oblečením, pokud to tedy zrovna není nějaký ten stokilový zpocený dělník. :-) A jinak to chce mít nacvičený reflex, že když se někdo takový k tyči blíží, tak s rukou rychle pryč. Adaptabilita. :-)

  • Sergejevicz

    Mně teda mimojiné serou prvky, které se nechytí ještě před rozjezdem a pak se diví tomu rozkymácení (při kterym do mě kurva strkaj!), a navíc ještě v případě, kdy se sice pěkně rozkročí, ale přitom si stoupnou čelem ve/proti směru jízdy, takže na stabilitě svým rozkročením nepřidají.

  • MayBPhoenix

    Amen. A jednou se mi taky jedna slečna v metru neskutečně opřela o prsty, div jsem nevyjekla. Byla o ně opřená tak silně, že jsem je nemohla jednoduše vyndat a vykrucovala jsem se tedy dost dlouho a dost vehementně na to, aby si toho mohla všimnout (ostatně tlustou bundu neměla a já se rozhodně nesnažila být příliš šetrná), ale ona nic. A přitom ani nestála nijak otočená, jen bokem. Nestálo mi to za to, abych se do ní pouštěla, bylo to takový to jako „už jsem čekala moc dlouho na to, abych jí dávala něco najevo“, ale na takovej malej minihejt dne to stačilo.