Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » Podvodníci na realitních serverech

Podvodníci na realitních serverech

Posted: Listopad 20th, 2015 | Author: Péťa | 1 Comment »

Už jsem se smířil s tím, že poplatky se neuvádí v ceně nájmu a že je tedy nutné si při hledání bytu nějakou tu tisícovku připočítat. U hnusnejch bytů s výhledem do zdi míň, u novostaveb s recepčním víc. Co mě ale fakt sere je, když v poznámce je uvedeno, že k nájmu je nutné vzít také parkovací místo za 2500 Kč měsíčně a ještě navíc, když je to u inzerátu, u kterého jsem zaškrtl „parkování“. To pak předpokládám, že to tak nějak najde inzeráty v mé cenové relaci, byť bez poplatků, které už parkování mají v ceně. A myslím si, že poplatky by se také měly uvádět už v celkové ceně, protože zpravidla se jedná o fixní poplatky + elektřina.

Divím se, že si tohle realitní servery nějak nehlídají a umožňují takovouto nekalou soutěž.

O demenci realitních agentů zkusím napsate hejt jindy.

«
»


  • Petr

    http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+kk/praha-karlin-saldova/2297249884#img=0&fullscreen=false

    Tohle je třeba typická ukázka: Dáte hledat byt do 17000 s garáží. Tak to najde tento byt, kde jednak jsou + poplatky 4000 (předpokládám, že ještě navíc bude elektřina) + internet + nutno pronajmout garážové stání za 2000 Kč.

    Za tento byt tedy předpokládám zaplatí měsíčně nájemce 23 900 Kč.

    Nechápu, proč nejsou na těch realitních serverech aspoň ty fixní poplatky povinné uvádět.