Letiště

Posted: Říjen 9th, 2015 | Author: Pobre Miguel | 3 Comments »

Letiště nenávidím. Jo, nenávidim a lítám, abych ušetřil čas a mnohdy i peníze, ale přechází mě chuť vždy už během nekonečné cesty na to obrovský, hnusný a odlehlý místo obvykle nějakým městským autobusem. Vždycky je to daleko někde na poli.

Člověk se musí svlíkat, procházet bránou, musí jít na nějakej debilní check out a když už spěchá a stihne to, zůstane viset za nějakou páskou u “gejtu”, kde už není cesty zpět. A letadlo má zpoždění hodinu, dvě a člověk visí v tý garáži s předraženýma obchodama, když ho předtím nechají vylít vodu, protože co kdybych chtěl někdo spá hat teroristickej útok půllitrem vody.

Co ještě nenávidím je letištní personál, od těch týpků s gumovýma rukavicema u brány, po ty paničky, co lidi ženou k letadlu a pak si před tabulí s informací o zpoždění dávají kafíčko a tváří se důležitě. Nejhorší však jsou letušky, které se většinou tváří jako úplně nejdůležitější ze všech, přitom jejich náplň práce nepřesahuje náplň práce stewardek u Student Agency. Moment jejich slávy nastává, když můžou zvednout to mluvítko vepředu a začít do toho mumlat cosi, čemu zřejmě nesmí žádná osoba v letadle porozumět, protože pak je teprv letuška největší frajerka. Ty vole, vždyť jejich náplň práce je strkat kufříky do těch malinkejch skříněk nahoře. Ty malý holky (letušky) tam stejně nedosáhnou a stejně se to nikdy nevejde.
Nedivím se těm teroristům, že si tak zasedli na leteckou dopravu. Taky myslím na táborák vždycky, když čekám u toho kolotoče na kufr.

No a to jsem se nezmínil o kupování levných letenek, které mi připomíná npočítačovou hru spíš než kupování lístku. Jo a taky letadla znečisťujou ovzduší! Jestli to tu čte nějakej ekolog. Zlatý vlaky, tam si nehrajou na nějaký brány, svlíkání lidí do trenek, ani se nečeká, až se pilot vr

«
»