Dabované reklamy

Posted: Říjen 16th, 2015 | Author: Scully | 1 Comment »

Dobře si vzpomínám, jak úžasné to bylo, když po revoluci poprvé začaly v televizi opravdový reklamy, ne jenom pan vajíčko se svojí zeleninou – Vy zíráte, my zíráme- Vizir! Hebký jako králíček Azurit. Tak zas příště – u Mc Donalds. Cornetto má každý rád – Cornetto sladké srdce má…

Kde že loňské sněhy jsou, dneska je to všude na světě na jedno brdo, obzvlášť strašné je to samozřejmě v USA, kde je polovina reklam na léky – jak je možné mít v primetime reklamu na antidepresiva jsem dodnes nepochopila, navíc většinou se ve stejném vlaku veze i reklama na viagru a na nějaké pilulky na hubnutí – a to prosím třeba v šest večer…zprvu jsem byla v šoku, druhý rok mi to už tak nepřišlo. Ale čert vem americkou reklamu v Americe – po delší době za hranicemi jsem se loni v červnu s maneželem vrátila do ČR.

A za celou tu dobu tak nějak nemáme televizi. Mně to nějak zásadně nevadí, ale on jako většina chlapů prostě má rád aspoň ten sport. Teď jsme ale měli možnost strávit dva dny s kabelovkou. A upřímně, ač současný dabing fakt nemiluju (to se netýká mistrů ze staré školy, jako Filipovský, Ráž, Zawadská atd., ale to by bylo na jinej hejt), tak dabovane reklamy jsou to největší dabingové zlo – „Promiňte. mikroby!“, „To víte, že vám půjčím Georgi. Vy jste zase mlsala, Emílie!“. Bleeeee. To jsou firmy jako Henkel, Nestle atd. fakt tak chude, nebo jim Cesi nestoji za to, aby natocili neco bez toho udesnyho dabingu, pripadne aspon najali kvalitni dabingove herce? Fakt nekdo veri tomu, ze prostredi, kde se slape po prosteradle o rozmeru 2 akry se tocilo v CR? „Musis to zvladnout, Moniko“, rika nafintena maminka holcicce v kostymu vily. „Maminky si ale nemuzou vzit volno, maminky si berou vix“. Zlaty „Ja nemusim, ja uz ho vidim“!

«
»