„Těším se!“

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: Malunka | No Comments »

Nevím, jestli jste to zaznamenali ve svym okolí nebo třeba přímo na sobě, ale máme tady epidemii nebezpečně nadužívaný fráze „těším se“. Mám pocit, že my Češi se fakt „těšíme“ na kdejakou zbytečnost, která vlastně nestojí ani za nanosekundu naší pozornosti.

Dobrý no, když už to máte v práci nakázaný v předpisech komunikace (a pokud si u používání takových korporátních dárečků nepřipadáte ještě hůř než cvičená opice, tak to vám gratuluju), tak holt dolů do mailu přihodíte ňáky to „těšíme se na další spolupráci“, ale to je prostě za prvý obchodní korespondence, která má nějaký pravidla, za druhý je to vlastně dost vyčůraný, páč z další spolupráce chceme vyždímat prachy, 3) dost zbytečný, protože je to každýmu úplně u prdele.

Zajímavý je, že mnoho jazyků tohle malý peklo ve svý slovní zásobě ani nemá. Já se ptám proč? Teda hlavně, proč v tý jazykový oblasti nežiju taky…Jsou tam lidi jako víc šťastný, že se nemusej těšit na každou krávovinu typu, „Tak já ti pošlu ten odkaz…“ – „Těším se!“, „Ko, půjčím ti tu knížku.“ – „Těším se!“, „Přejedu ti hlavu zahradní sekačkou.“ – „Těším se!“

Doufám, že tuhle jasnou message mý okolí pochopí a přestane mě spamovat touhle prázdnou frází. Na to se fakt těšim.

«
»