Šáma

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: Putin, "Rusáci" (#472) a jejich fanoušci | No Comments »

Proč? Protože mám pocit, že to je to asi to jediné o čem si dovolím někde debatovat a zaslouží si to hejt. A taky protože politický hejty vlastně nikdo nemá rád a distancujem se od nich, ale myslim, že si svý místo zasloužej.
Nehorázně mě sere samolibý chování všech těch magorů, samotného Pana Nejvyššího sedícího na vrcholu Matičky Rus, jeho bandy nohsledů a pochopů, jeho osobních mediálních děvoček. To s jakým vychcaným úsměvem a vítězloslavnym „pažalsta“ oblbují Báťuska a jeho parta polovinu světa. A ještě víc jak jim to ostatní lidi (u nás i mimo Evropu) žerou. Jak se můžou posrat z čehokoliv co má jen vzdálenou asociaci s „panem prezidentem Putinem“, Ruskem nebo azbukou.

Připomíná mi to scénku z Pelíšků naruby: Kdybych před nějáký tyhle lidi někdo položil dvě naprosto identický krabičky od zápalek, tak vám o ruský řeknou že je lepší….protože je ruská.

Aby bylo jasno, neříkám že je někdo automaticky lepší. Nebo že mi vadí Rusové samotní. Ale například v obecnější a denní rovině mě sere, jak se to promítá do agresivnosti, s jakou Carská úderka stachanovsky zasírá sociální sítě, debaty o relativně seriózních tématech (jak třeba skutečně pomoci Ukrajině) a znechucuje a znehybňuje tak všechny ostatní nápady a diskuse. Dost mě to taky sere z toho důvodů, že proti tomu prostě není lék a nástroj. Snad jen kdyby lidi začali bejt chytrý a chápat souvislosti událostí. Ale to je asi tak stejně zoufalý a prastarý přání jako myslet si, že Ovčáček najde ten článek s Peroutkou.

Sere mě spoustu dalších věcí. Magazín A2 a to že má občas pravdu, hipsterský baristi, český řidiči, moc syrový cibule v jídle, to že čas nezastavíš a odcházející novináři z Hospodářek. A nakonec, že jsem vlastně jen nula, která asi nikdy ničím nebude zajímavá. A že mi to tenhle postomoderní svět ne

«
»