Koučing, mentoring, návody na úspěch a motivační bullshit

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: Správce trubky | 1 Comment »

Serou mě nositelé motivace a lidi, kteří nemají zkušenosti ani kvalifikaci, ale snaží se někoho koučovat, motivovat, konzultovat a mentorovat.
Dost to tak všechno spadá do expanze marketingových profesí, HR, business speaku o čemž byla řeč dostatečně, ale profese „kouč“ a lidé kteří sebe označují za motivátory, vizionáře a já nevím co ještě…z těch je mi k zblití.
Neříkám, že není užitečné se občas podívat na přednášku i třeba krátkou někoho kdo dokázal něco výjimečného nebo si přečíst takovou knihu. Také věřím, že při odbourání některých návyků lze docílit větší pohody a efektivnosti v práci i v životě.
ALE roztrhnutý pytel s motivačními bláboly, bojem s prokrastinací, time management, a kdoví čím ještě završují koučové, kteří jsou beztak klikou HR, akorát se tváří, že mezi ně nepatří (takže jsou ještě horší).
Další samozvanou kapitolu tvoří lidé, kteří věří (nebo chtějí aby ostatní za peníze uvěřili), že každý je vlastně Steve Jobs, ale musí ho v sobě akorát objevit, což lze při dodržování metody XY nebo následování filosofie ZX.
Takže všichni koučové, motivátoři, vizionáři, konzultanti a samozvaní business filosové, seberte se a táhněte odkud jste přišli.

«
»