Že stáří nepozná, kdy už nepatří za volant.

Posted: Únor 19th, 2016 | Author: Pigmyta | 5 Comments »

Znáte to né? V obci jede třicet, za obcí s vypětím všech sil maximálně sedmdesát. Jede nalepenej na středový čáře, krom těch okamžiků, kdy ho chcete předjet – to jede protisměrem. Pokud se vám ho přecejen podaří předjet a nezabijete se přitom, pak se dokáže spravedlivě rozčílit nad tím, jak všichni okolo jsou nezodpovědný hovada a jezdí nebezpečně. Ze semaforu vyráží těsně před tím, než zase blikne červená a když ho potkáte na parkovišti před nákupákem, málem dostanete infarkt, páč to, co ještě před chvílí řídilo Renault Mégane, nebo Škodu Octavii, nedokáže uřídit ani nákupní košík.
Mám úctu ke stáří, nicméně co je moc, to je příliš.

«
»


 • Miroslav Palouček

  Hele jo. Máte pravdu. Ale nadruhou stranu znám staříka s budíkem osmdesát čtyři na krku,typicky řídí v čepici (poznávací znamení řídících důchodců), vidí ale ještě relativně obstojně, má sice pomalejší reakce a na dlouhý tratě a obzvlášť dálnice se už nepouští alébrž používá auťák jen k nákupům, aby nerval z nákupáku těžký tašky sockou (to je pro něj naprosto imposible). Na dušičky objede hřbitovi a o vánčních svátcích za příbuznými.
  Jezdí sice zabržděně,ale ujede za týden jenom pár desítek kiláků, jezdí pomalu a i když možná nasírá lidi okolo sebe, tak rozhodně nejezdí nebezpečně. Rozhodně vám nehrozí že by vás vybrzdil, vytlačil, hodil myšku, nalepil se vám do kufru, blikal na vás, ukazoval fakáče, troubil, pokřikoval sprosťárny a podobně. Jako OK. Na padesátce jede čtyřicet a na devadesátce sedmdesát. No a? Jediné riziko které vám hrozí je, že za ním umřete stářím.

 • FTman

  Taky budeš…

 • Camarilla

  „Mám úctu ke stáří, ale…“ je argument podobnýho ražení, jako „Nejsem rasista, ale…“. Zrovna tak plytkej, prázdnej a zbytečnej.

 • Hnidák Hnojil

  Starý lidi maji pomalé reakce, tak byste ještě naopak měli být rádi, že umí udržet svou rychlost na uzdě. Až se k někomu takovému posadíte jako spolujezdec, tak uvidíte…
  Souhlasil bych s tím, že za volant nepatří, a to právě pouze z důvodu zdravotní neschopnosti ovládat stroj v běžném provozu, nedostatečného zraku, apod. Stejně tak ale nepatří za volant ten, kdo neumí udržet své nervy a nedodržuje předpisy.
  Tady je ale automobil evidentně považován za nejdůležitější věc k životu a „musí“ ho mít (možnost) úplně každý.

 • Karel Karel

  Problém je, že nevím kolik ti je, kolik máš měsíčně odjeto, jak dlouho řídíš…a že neví nikdo tady jak a co umíš řídit. To se to pak kritizuje. Ona totiž jízda kterou popisuješ není výsadou jen starších lidí. Daleko víc zhovadilostí páchají /z mého pohledu/ ti podstatně mladší.