Že přitahuju nejrůznější existence

Posted: Říjen 8th, 2015 | Author: Pupek | 9 Comments »

Zdědil jsem po otci zvláštní superschopnost, když vlezu sam do hospody, nastoupim do prázdnyho kupé nebo třeba jen chvilku sedim v parku a čekám, jestli se náhodou nevobjeví Antikrist, kterej před mejma vočima rekombinuje s Kristem, svět se zastaví a začne točit vopáčně, tak v těhle chvílích se zjevuje nejpodivnější existence v okruhu padesáti kilometrů, přisedá si a začína svůj monolog. Nejspíš ze sebe vyzařuju nějkou auru, která ostatním sděluje, že mi můžou říct VŠECHNO, nebo prostě vypadám víc jako vrba, než jako člověk. Takže když úplnou náhodou vlezu do pajzlu v Mrtvojedech a řeknu si vo gulaš s pětima, sedne si ke mě tady Lojza, co zabil ženu, dvanáct let seděl v gulagu a ještě si propích nohu vidlema. Když jedu vlakem, osloví mě mluvící kapuca a vypráví mi o svém novém „eeeheee vynálezu“. Když náhodou vezmu stopaře, co vypadá docela důvěryhodně, krmí mi půl hodiny uši tím, že je třeba vyhladit půlku lidstva, aby se ozdravila společnost a zlověstně se u toho směje. I v práci mě největší exoti velerádi sdělujou kolik mají exekucí, kolikrat jejich Jaruna dostal po tlamě a jak snadný je pořídit si samopal vz. 57. Bojim se jezdit i na fesťáky, jakmile odpočívám při poslechu libozvučného punku nebo drásavého reggae, vždy se objeví někdo, kdo má pocit, že mi může svěřit svůj tajnej plán na ovládnutí kapitálového trhu nebo mi musí ukrutně rychle povědít, že si léči hemeroidy nastrouhanou mrkví, kterou si přikládá na bolavou řit a pak ji jí. Onehdá se ke mě připoji vobejda, kterej mi ukazoval amaporno se svoji ženskou a zval mě do trojky. Ja to nechci slyšet, ja si chci číst, koukat z vokýnka, poslouchat muziku a lejt do sebe pívo pod tlakem a hlavně chci vidět zánik nynějšího světa. Ale když mi bude votřesná bába sdělovat, jak její pejsek nepřijímá nic jinýho než bábou nakousanou stravu z ús

«
»


 • šutr

  To zní zajímavě, věděl jsi ale, že můžeš jako lék na rakovinu použít mateřské mléko? Strýc kamaráda mého bratrance z druhého kolena mi říkal, že měl nějakou fakt špatnou formu rakoviny varlat a ještě do toho nějaké nádory v okolí prostaty, prostě vůbec nemohl chcát, měl ze sebe vývody fakt ze všech stran. No a začal prý pít mateřské mléko své ženy a úplně se uzdravil. Sice mu na to taky dali nějakou chemoterapii ale to je svinstvo, to mu určitě nepomohlo

 • EGO

  to je fakt ulet… autor samozrejme mluvi o vz.58 coz JE SAMOCINNA PUSKA a ne SAMOPAL. Pokud by mluvil o vz.52 respektive vz 52/57 jedna se o PUSKU a jedine slepec by ji mohl oznacit za „samopal“.

 • Ivan Zednář

  Dobrý den. Autor vybral zajímavé téma, ale píše poněkud zmateně. Opravdu
  myslí samočinnou pušku vzor 58, nebo měl spíše na mysli bajonet (lidově bodák)
  Armády České Republiky vz.57? Spíše bych se přikláněl k verzi bajonetu, neboť
  jak autor píše cituji „snadný je pořídit si“ mě přesvědčuje právě o
  bajonetu, který je velice snadně dostupný (cenově i množstvím). Naráží snad autor
  bajonetem vzor 57 ale názvem „samopal“ na nepovedenou
  restrukturalizace a modernizaci AČR v letech 2002-2005? Poprosil bych příště o
  trošičku konkrétnější popis události. Pokud se z nějakého důvodu obává konkretizovat, nebo má nějaké informace pro orgány činné v trestním řízení, může
  kdykoliv napsat (i anonymně) na vojenskapolicie@army.cz

 • PavelZ

  Dobry den, mohl bych poprosit o kontakt na toho pana na trojku? Diky!

 • Kamil Z.

  Zdravím, beru to celé jako nadsázku, ale i přesto musím reagovat. Docela chápu, že příslušníci armády ČR mohou působit všelijak, zažil to snad každý. Mějte však na paměti, jaké oběti -- hlavně v osobním životě -- pokládají na oltář vlasti. Kolikrát jsou izolováni většinovou společností a pod dlouhodobým tlakem. Nepřijde mi důstojná poznámka o Lojzovi, který zabil ženu! Z článku není jasné, zda byla nepřítel, nebo civil, ale okamžitě je její zabití sugestivně odsuzováno. Dle mého je tento druh humoru už trošku přes čáru.

 • Sil Gur

  Dneska jsem měl zvláštní den. Ráno jsem se vzbudil s erekcí jak kráva, tak jsem nejdřív musel půl hodiny masturbovat, než jsem se jít vůbec zbavil. Pak jsem jel na pumpu pro benzín, a ten pohled na pistoli zasouvající do hrdla nádrže mě tak nabudil, že jsem musel jít na WC a tam se znova udělat. Jenže na pumpě jako obvykle neměli toaletní papír, což jsem bohužel zjistil až potom, co jsem se vystříkal na břicho. A jelikož jsem to neměl jak otřít, jen jsem na to plácnul tričko a šel do práce. Na recepci zase seděla ta sexy doučina, takže jsem opět musel na WC. A v průběhu dne jsem tam skončil ještě 4x. Když jsem se konečně dostal z práce, vydal jsem se za svojí přítelkyní, i když mi všichni radí, abych se na ni vykašlal, prý je na mě moc stará. Ale já si myslím, že věkový rozdíl 30 let není zas tak hrozný. V každým případě jsme to spolu dělali. 3x. A ona se udělala 4x. A teď jsem trochu v depresi, protože to vypadá, že už se dneska víckrát neudělám. Už holt nejsem nejmladší, 40 je 40.

  • PavelZ

   Dobry den, kdyz byste potreboval pomoci s pritelkyni, tak jsem k dispozici (Brno a okoli v dojezdu MHD). Diky!

 • Valda

  Clanek jsem jenom prolitl ocima a vyjadrim se stroze. Cele mi to prijde v duchu Moskvou organizovane propagandy urovne aeronetu apod. s cilem pospinit jmeno ceske armady, ktera ma v zahranici vynikajici povest. Ubohe.

 • militaria

  Ahoj. ČSLA zavedla vz. 58 v následujících verzích:
  58P -- pevná dřevěná pažba
  58V -- sklopná koková ramenní opěra
  58Pi -- dřevěná pažba a postraní lišta pro infradalekohled NSP-2 o kterém se tu píše.
  Součástí příslušenství vz. 58Pi je také sklopná dvojnožka, upěvňující se při střelbě s infradalekohledem místo bodáku (v tomto případě vz.57) zespodu ústí hlavně a kuželovitý tlumič ohně místo chránítka závitu ústí hlavně. Infradalekohled NSP-2 se dnes nepoužívá. Nahradilo ho moderní noční zaměřovač MEO 50 S s 3,2x zoomem vyráběný Meoptou Přerov.

  Technické parametry jsou:
  Ráže
  7,62 mm

  Náboj
  7,62x39 vz.43

  Délka zbraně
  845 mm

  Délka vzoru 58V se sklopenou pažbou
  635 mm

  Délka hlavně
  390 mm

  Váha zbraně bez zásobníku
  2,90 kg

  Váha zbraně s prázdným zásobníkem
  3,10 kg

  Váha zbraně s plným zásobníkem
  3,60 kg

  Úsťová rychlost
  705 m/s

  Teoretická rychlost střelby
  750-850 ran/min

  Praktická rychlost střelby -- jednotlivé rany
  40 ran/min

  Praktická rychlost střelby -- dávkami
  120 ran/min

  Maximální dostřel
  2800 m

  Účinný dostřel
  350-500 m

  Kapacita zásobníku
  30 nábojů