Stredni Evropa

Posted: Říjen 27th, 2015 | Author: FRANK | 8 Comments »

Jsem migrant. Jsem ten nejhorsi druh migranta. Jsem migrant ekonomicky. Proto me vazne sere, ze pro celej zapad evropy, kam my postkomunisticti cesi cestujeme za praci, neexistuje pojem stredni evropa. Proste neni. Co naplat, ze jsme zapadneji nez Rakousko. Tam kde konci nemecko zacina sediva plan plna matrjosek, temnych tovaren, cernobylu, smradu, vodky a komunistu. Achjo.

«
»


 • Jan Hoskovec

  Měl jsem při své vlastní ekonomické migraci asi kliku na nějaké osvícené okolí, protože tyhle řeči mě fakt za sedm let nepostihly…

  • Marek Pekárek

   jediný moment, a to je v podstatě neodmyslitelný folklór, sou dvě otázky domorodců -- ty si taky polák ?, přičemž vzápětí provokuje záporná odpověď více než jasnou otázku č.2, ty jim rozumíš ? :-) no a pak je už jen krůček k objasnění mé země původu s finále na strahově ve šlágru v reakcích na ček vole -- joo praha, tam jsme se kdysi solidně ožrali.. :-) jeden místní jezdil s dcerou na juniorské tenisové turnaje do rakovníka, jenže pro islanďana je to ořech slovo -- ale co, když to nejde vyslovit jako rakovník, je to z toho rázem rakonvík a jsme doma 😀 páč na islandu je to samý -vík -- reykjavík, húsavík, dalvík a vík :-) vík je zátoka

   • Miroslav Palouček

    No jasnéééé. Račí zátoka. Rako-vík. To je boží. :-)

  • Miroslav Palouček

   Hele a sem taky ekonomický migrant, když sem se před lety přesídlil z chudého předměstí Písku do Práglu za prací a prachama? Asi jo, ne? I když teda vnitřní ekonomickej migrant. :-) Nebejt lepších peněz nikdy bych v práglu nevydržel (nic proti městu, to jen že tu je mrtě lidí a nemám tu skoro žádný kámoše).

   • Jan Hoskovec

    Asi jo. Akorát vnitřní ekonomickou migraci nikdo nemaluje na zeď jako civilizační hrozbu. Navíc míst v ČR, jejichž ekonomická perspektiva se skládá ze dvou možností -- odstěhovat se do Prahy, nebo odstěhovat se do Brna -- je hafo.

 • Jan Bart

  Nojo, toto nas Cechy sere a pritom jsme sami ti, kteri se s nejvetsim opovrzenim divaji jeste dale na vychod/ Balkan. Ukrajinci jsou nejaka „ukacka“, o „pakazi“ z Albanie nebo odnekud „tam buhvi odkud“ ani nemluve. A dal na vychod, haha, arabaci, zidaci, rakosnici…
  Ale pozor, jsme povyseni i nad ten zapad! Anglani, taljani, skopcaci, amici, usaci, uSSaci…
  Chran ale panbu, kdyby si kdokoli na teto planete dovolil nevedet a na mape okamzite neukazat, kde ten nas rybnik lezi. Hned nevzdelany primitiv a kdyby si to nahodou jeste navrch dovolit nevedet amik, tak okamzite ohen na strese nad tim debilnim narodem.

  Ovsem brat Evropa zapad/vychod nelze pojimat geograficky. Je to politicky pojem, po WWII se svet rozdelil na dva tabory, Zapad/Vychod, NATO/ staty Varsavske smlouvy a ze je Viden vychodneji nez Praha s tim nema co delat.

  • Jan Hoskovec

   Jo, přístup Čechů k Ukrajincům nebo Balkáncům mě taky nebetyčně sere. Ale hanlivé přezdívky pro cizí národnosti jsou na světě všude. „Angláni, Taliáni, Skopčáci, Amíci“: francouzsky „les Rostbeefs, les Ritals, les Bosch, les Ricains“…

   • Jan Bart

    No jasne, opovrhliva jmena pro ostatni narody maji vsechny narody :)
    Spis mi na tom sere, jak jsme coby Cesi hned nasrani, kdyz si nekdo na svete vubec dovoli o nas neco nevedet.
    Jiste by ovsem drtiva vetsina Cechu pohotove na mape severoamerickeho kontinentu ihned ukazala, kde se naleza stat New York ( populace temer 20 milionu, cili vic, nez drtiva vetsina statu EU) a ze hlavni mesto je Albany a ne New York. Jiste by drtiva vetsina Cechu hned na mape ukazala, kde v Kanade je Vancouver nebo by z rukavu hned vysypala, jake je hlavni mesto Beloruska.
    Tvl tohle mi sere.