Rychlíky vyšší kvality

Posted: Březen 15th, 2018 | Author: Railman | 1 Comment »

Už je to pár let, co nějaký chorý mozek z marketingového oddělení Českých drah vypustil do světa Rychlíky vyšší kvality (dále RVK). Celkem jasná potěmkiniáda, kdy dopravce patrně doufal, že jakmile cestující vpluje do vagónu, obluzen vznešeným označením vlaku, nezaznamená omšelé a špinavé interiéry i exteriéry, většinou chybějící klimatizaci, žádné připojení k WIFI, žádný informační systém a další drobnosti, a cestu si užije zejména díky „placebo“ efektu tajemného kódu Rx v jízdním řádu. RVK tak prakticky okamžitě začaly nasírat i cestující dosud s „kvalitou“ služeb modrého molocha smířené. Krátce na to jistý soukromý dopravce vrhl na trh třídu LowCost. A ukázalo se, že i tyto „nejhorší“ vozy daného dopravce svými parametry předčí vše, co jezdilo na RVK. Navíc modrý cirkus potřeboval spoustu vagonků jinde a na RVK začal tahat i kousky zjevně již delší dobu čekající na šrotišti na rozřezání.

Podle utajených zdrojů z Nábřeží existovaly i plány na „Rychlíky ještě vyšší kvality / Rxx“, které měly mít toaletu pravidelně postřikovanou parfémem „Živé květy“, a „Rychlíky fakt úplně boží / Rxxx“, v nichž bude cestující doprovázet výhradně personál, který se nebojí pravidelně používat slova jako „dobrý den“, „prosím“ a „děkuji“. I v těchto kategoriích však klimatizace směla být instalována jen v některých vagonech a aktivní pouze mimo období letních prázdnin, protože právě červenci a srpnu se velmi často porouchává a opraváři pak nestíhají.

Nakonec chorý modrý mozek uznal, že by se ani v marketingu nemělo lhát tolik, a aspoň na trati Praha-Plzeň už tato fiktivní pseudokategorie vlaků byla před pár týdny konečně zrušena. Další budou, doufejme, následovat.

Patrně týž mozek, jemuž stojí, když vlaky jedou, a který pojízdný skanzen na kolejích označil za N

«
»