Řešení toho, kdo je z jaký části republiky

Posted: Listopad 10th, 2015 | Author: CurlyM | 1 Comment »

Někdo je z Ostravy, někdo z jižní Moravy, někdo ze Severu a někdo z Prahy. Každá oblast naší malý Republiky má svý specifika a je zajímavý se o nich občas pobavit, případně si udělat pár vtípků na to jak kdo kde mluví. Taky občas není od věci si z kamarády ze stejné díry jako vy zanadávat na to, co na Moravě je a není a prohodit pár nekorektních vtipů typu, že v Ostravě není radno vystupovat z auta (dosaďte si libovolné části Česka podle chuti).
Ovšem co nechápu, jsou lidi, kteří všechny tyhlety řeči berou alespoň zpola vážně a skutečně jsou přesvědčeni, že tím, že se narodili v malé moravské vísce jsou jakousi vyšší rasou nadřazenou „těm Pražákům“ nebo naopak tím, že se narodili v Praze nelezou po stromech jako ostatní Češi a východní tataři, co tu jinak žijí. Ačkoli jsou teď všichni v ČR zaneprázdnění nenávistí k uprchlíkům, barevným, Norům a mnoha dalším občas se setkám s někým, kdo má i teď stále ještě „místo“ na to nenávidět své krajany, což mi přijde dost komický, už jen proto, že jsme kříženec jihočecha a Pražáka, co momentálně žije na Moravě.
Takže lidi Praha je super město, kde stejně půlka obyvatel jsou Slováci a Moraváci a další náplava, tím pádem pokud nenávidíte Pražáky stejně střílíte do vlastních řad. Pokud jste ti „praví“ Pražáci a sere vás, že Praha je plná „Moraváků a Slováků, co sem nalezli“, tak se prostě smiřte s tím, že Praha je velký hlavní město a ne vesnice, kde je každej pitomec, původně degenerovanej do stýho kolene. A pokud žijete na malé vísce nebo v zapadlém koutě ČR, milujte svojí rodnou hroudu, ale s plným vědomím, že to není střed světa. A vůbec se z toho odkud jste hlavně nepo… 😀 Ať žije multikultornost, alespoň v rámci naší tý naší český kuuultuuuury!
PS: A až mi zase někdo v hospodě bude mít potřebu jako první věc

«
»