Přechylování

Posted: Srpen 13th, 2016 | Author: Berenice Poe | 5 Comments »

Nejsem implicitní hater moce, ale jsou jistý hranice, který se prostě nedaj překročit, a hádejte co? Češi je překračujou. Chcete vrhnout? Koukněte na Olympiádu – přechylování jmen, který se tomu brání jako čert, ať už finský, čínský, hispánský a v neposlední řadě – vždycky oblíbený – anglický.
Je to špatný, je to nechutný a je to neuctivý. Jsem přesvědčenej, že jestli někdy nějaká země bude plýtvat časem a energií na vyvolání války ČR, bude to kvůli tomu, že je urazili nějaký pitomí Čehuni, co jim zkurvili jména. Nikdo, kromě Čechů a Slováků (ale podle Jungmanna jsme jeden kmen, takže…) nenutí ostatním svoje normy a zvyky.
Jako vážně – pokavaď jde třeba Marta Jandová do Reichu, je to pořád zkurvená Marta Jandová, jmenuje se tak a nikoho to nesere. Ale pokavaď se kupříkladu Lena Haedey objeví ve filmu/seriálu, co běží v českej televizi, její jméno se zprzní do ohavnýho patvaru.
A argument „jsme Češi, takže používáme českou formu“ nestojí ani za hovno na mojí botě. Takže Američani by měli nechávat český jména nepřechýlený? Jasně, a 90% Čechů začne prskat jak je to uráží a je z toho mezinárodní incident. Ale když vy děláte to samý, tak je to v pořádku. Pokrytci. Pay some fucking respect.

«
»


 • Pobre Miguel

  To je dané tím, že čeština má skloňování, němčina ne. Jsou samozřejmě i jiné jazyky, kde se cizí jména komolí. To jsou zase ta klišé, že „to se děje jen tady u nás“. V zemích, kde se používá azbuka, se třeba jména přepisují foneticky, Francouzi nebo Španělé většinou cizí jméno správně nevysloví a ani se tomu nepřiblíží, ale to nevadí, že.
  A vůbec, máš koukat na mužské sporty, tam se nic nepřechyluje.

  • Berenice Barkowitch

   Ano, azbuka to přepíše foneticky, protože pro to nemá znaky. V hejtu nejde o to, že se jména nevyslovujou správně, tam jde o to, že se vytváří patvar, kterej neexistuje. Kurva, nemůžete použít ani argumenty typu „přechylujou všichni Slovani“. Poláci to respektujou. Rusové to respektujou (byť si musí upravit pravopis tak, aby to dokázali napsat). Srbové to respektujou. Jen zasraný Čechoslováci musej každý cizí jméno (a to zdůrazňuju každý, viděla jsem už i přechýlenou podobu jména Keira Knightley nebo Kiira Korpi) zkomolit… vždyť to ani neleze přes držku, kurvafix.
   Přidávání tý zkurvený přípony za cizí jména (rozuměj- jména z jazyků, který nepřechylujou) by se prostě mělo trestat nějakým kumštózním způsobem, třeba že se provinilci narve do prdele zostřená násada od smetáku namočená v koncentrátu kyseliny solný a pak se posadí na trampolínu do jezdícího výtahu.

  • Neli Nelinkovaná

   Němčina nemá skloňování?? To odkdy?

 • Vach

  Prechylovani je prezitek.

 • Boris Šlechta

  Me spis serou pipiny co si ostentativne neprechylujou vlastni prijmeni aby vypadaly svetove. Ema Smetana, Jana Novak atd. Nicmene nejen v CZ a SK se prechyluje. Polstina, rustina … Autorce nakonec muze vadit i to, ze v cestine sklonovani meni tvar slova.