Přechylování

Posted: Srpen 13th, 2016 | Author: Berenice Poe | 5 Comments »

Nejsem implicitní hater moce, ale jsou jistý hranice, který se prostě nedaj překročit, a hádejte co? Češi je překračujou. Chcete vrhnout? Koukněte na Olympiádu – přechylování jmen, který se tomu brání jako čert, ať už finský, čínský, hispánský a v neposlední řadě – vždycky oblíbený – anglický.
Je to špatný, je to nechutný a je to neuctivý. Jsem přesvědčenej, že jestli někdy nějaká země bude plýtvat časem a energií na vyvolání války ČR, bude to kvůli tomu, že je urazili nějaký pitomí Čehuni, co jim zkurvili jména. Nikdo, kromě Čechů a Slováků (ale podle Jungmanna jsme jeden kmen, takže…) nenutí ostatním svoje normy a zvyky.
Jako vážně – pokavaď jde třeba Marta Jandová do Reichu, je to pořád zkurvená Marta Jandová, jmenuje se tak a nikoho to nesere. Ale pokavaď se kupříkladu Lena Haedey objeví ve filmu/seriálu, co běží v českej televizi, její jméno se zprzní do ohavnýho patvaru.
A argument „jsme Češi, takže používáme českou formu“ nestojí ani za hovno na mojí botě. Takže Američani by měli nechávat český jména nepřechýlený? Jasně, a 90% Čechů začne prskat jak je to uráží a je z toho mezinárodní incident. Ale když vy děláte to samý, tak je to v pořádku. Pokrytci. Pay some fucking respect.

«
»