Opravovači pravopisných chyb v komentářích

Posted: Říjen 8th, 2015 | Author: Žraloček | 6 Comments »

Ach jo. Co tím tito lidé sledují? :-( Napíšu nějakej (jasně že suprovej, jakej jinej :)) komentář a těším se na bouřlivou odezvu, a pak přibude jenom komentářík, že jsem napsala ve slovese špatné y/i. Grrr! Že ty lidi baví hrát si na učitele, co opravuje diktát! Člověku, co naseká v jedné větě několik chyb, to stejně nepomůže, a člověka, co mu výjimečně něco uteče, to nasere.
Takže opravovači prosím poslušte sy.

«
»


 • matt

  No vidíš, mě sere tento přístup „neumím rodný jazyk! No a co? Místo abych se dovzdělal a text po sobě aspoň přečetl, tak místo toho budu dělat zagorku na každýho, co mě upozorní na chybu!“ a opět nechybí tvrzení, že správný pravopis patří jen do školy, nikoliv do textu, se kterým to pisatel myslí vážně.

 • Camarilla

  Člověka, kterému občas něco uteče, by to nemělo nasrat, ale měl by to vzít jako konstruktivní kritiku a podnět ke zlepšení. A lidi, co dělají deset hrubek v jedné větě, se neopravují vůbec -- takoví se postují do Grammar Nazi skupin, kde se jim společně smějeme :)
  A výmluvy nemaj cenu, všechny jsou stejně absurdní.
  a) jsem na telefonu
  b) nejsme ve škole
  c) důležitej je opsach, ne pravopis
  d) seš zakomplexovanej debil
  e) těším se na bouřlivou odezvu, nemám čas psát správně

  • Eva Budínová

   No, chtěla jsem tady sice nadávat, že smát se někomu za chyby je ubohé, ale pak jsem si vzpomněla, jak jsem se smíchy válela po podlaze, když někdo napsal „synovy 2-hé narozeniny, takže mám pro to pochopení.

 • Pobre Miguel

  Mně třeba taky strašně vadí úroveň gramatiky v různých diskusích. Třeba tady to je ještě báječný, ale na iDnesu, aktuálně, apod. má i kdejaký pologramotný makak potřebu vyjádřit se k Zemanovým výrokům, k otázce imigrantů, nebo k výkonům podprůměrného fotbalisty.

  Vadí mi ale to, když někdo napíše věcný a třeba i zajímavý příspěvek a oponent místo logické argumentace napíše: „nauč se nejdřív pořádně česky, než začneš diskutovat“, nic víc. Je to fakt hrozný. Proč lidi nemůžou psát: „Tady máš blbě mně/mě, ale jinak k tvému argumentu, podle mého názoru…“?

  • Eva Budínová

   Přesně tak. :-)

  • Marek Pekárek

   navíc je pod rozlišovací schopností drtivé většiny fakt, že gramatika a pravopis jsou dvě naprosto odlišné věci a kupodivu nejsou zaměnitelné :-) upozorníš je na to, decentně pochopitelně, aby se obyvatelé planety nova s celoživotním předplatným blesku necítili dotčeni a už to jede -- co je komu do toho chytráku, valí se na nás uprchlická verbež, tak si vyliž… atd atd atd .. mimochodem, i kdyby hot news dne byl článek o dřevomorce, vždycky se najde blb, který cokoliv stočí na imigranty