NÁBYTEK Z PALET

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: Curvekiller | 4 Comments »

Ta hipsterská vypózovanost nezná mezí. Jejím aktuálně nejtvrdším projevem je nábytek z palet.

Ty vole, proč lidstvo stovky roků piluje svoje řemeslný schopnosti, učí se zpracovávat, upravovat a jinak obrábět dřevo i další materiály, ale pak spláchne veškerý umění tesařů, truhlářů a mistrů stolařů do hajzlu tím, že si udělá nábytek z palet? Z prefabrikovanýho, neautentickýho, čistě užitnýho shluku prkýnek, co má jen tu jednu funkci?

Tohle je totální paradox naší rozežranosti a typickej příznak demence prvního světa. Asi jako nosit brýle, když přitom vidíte dobře, a proto musíte mít čirý skla… oh wait!

«
»


 • Adlet

  :) nejsem hipster, nejsem tesar, truhlar, ani mistr stolar. potrebovala jsem lavici k ohni. nemela jsem penize na tesare, truhlare, ani mistra stolare. proto jsem sla cestou nejmensiho odporu a vyrobila jsem si lavici z palet. obcas to jinak nejde.

 • Jan Izak

  Mě sere, že to většinou není ani autentická funkční paleta, ale pro ten účel vyrobená, čistá a nepoužitá paleta, takže vlastně fake. Když jsem to viděl v časáku poprvé před mnoha lety, tak se mi ten nápad i celkem líbil, ale teď už je to pasé (snad i u hipsterů ne?)

 • Pobre Miguel

  Mně se taky stalo, že jsem měl najednou dvě palety a teď co s nima… Koukal jsem na internet, ale když jsem viděl ty kutilské vynálezy, tak jsem přišel na to, že z palety se nedá udělat pěkně nic. Takže paleta funguje nadále jako paleta a válí se na ní ve sklepě dřevo. Ostatně když si chci udělat nábytek, použiju prkna, že jo.

  Nicméně mě napadá, že stejný problém je s pneumatikama. Nedávno mi někdo před zahradu hodil starou pneumatiku. To mě hodně sere. Ale co s ní? Vyhodil bych jí, ale kam, že jo? Sere mě, že bych se měl zabývat něčím, co vůbec není moje. Napadlo mě se kouknout na google, co se starou pneumatikou. Taková hrůza! Natřít jí na červeno a dát do ní kytky, hnus. Nebo jí pověsit na lano na strom jako houpačku, nebo rozříznout napůl a udělat z ní děsuplného houpacího koně. A c o takhle zalít jí betonem a požít jako stojan a slunečník… Z pnematiky se totiž nedá udělat vůbec nic pěknýho ani užitečnýho.

 • déééév

  Víc než nábytek z palet mě sere to OH WAIT.