Mokrej hadr pod nohama

Posted: Únor 9th, 2016 | Author: Clint | No Comments »

Stává se to různě. Na poště, v šatnách aquacentra, v malým krámku, ve velkým supermarketu. Ráno se vám to nestane, ale chvilku před koncem pracovní doby ano. Nevrlá bába se smetákem obaleným mokrým hadrem stírá podlahu. V lepším případě pracovnice s nezúčastněným výrazem používající mop. Dokonce ani usměvavý pracovník úklidu jezdící na mechanizovaném prachožeru to nezlepší. Motaj se mezi lidma, a pokud si usmyslí setřít místo, kde zrovna stojíte, zastaví před vámi, koukají na vás (podle typu stírajícího s různým výrazem od nasranosti až po hollywoodský úsměv č.3) a čekaj, že jim přece uhnete.

Jasně, když je venku slota a podlaha je od rána plná bláta, špíny, nebo vody, tak je to v zájmu návštěvníků a je to v pořádku. Na to se nedá říct ani prd.

Ale když to dělají půl hodiny před koncem otvírací doby jen proto, aby mohli dřív skončit, tak to mě sere. Ne, mě fakt nezajímá, že chtějí jít dřív domu. Že tam jsou od rána a proto si to ulehčují. Opravdu mě v momentě, že se v šatně převlíkám, stojím na jedný noze navlíkajíc si ponožku skutečně nasere, že se vedle postaví baba, ruce v bok s poznámkou, že se chce ještě dnes dostat domů a s otráveným výrazem čeká, až se uráčím vzdálit od skříňky, abych se pak v ponožkách mohl zpátky postavit na mokrou podlahu. Navíc, když zrovna může stírat vedlejší uličku, že.

A sednout si pak na mokrou lavičku, kterou chvilku před tím přejela jiným mokrým hadrem je taky skvělá pozvánka, abych přístě přišel zas.

«
»