Lítačka

Posted: Duben 25th, 2016 | Author: PobreMiguel | 2 Comments »

Onehdá jsem tu psal hejt na téma „lidi, co se vydávají za Pražáky“. Netušil jsem, jak daleko to zajde. Nedávno jsem hned několikrát slyšel názor, že „žádní opravdoví Pražáci narození v Praze neexistujou“. Mám spoustu kamarádů rodilejch Pražáků, takže mi to přijde naprosto absurdní a alibistický.
Chtěl jsem přidat nějaké přirovmání, ale když se vysloví „lítačka“, žádná temná metafora není dost temná. Bože, já poprvé slyšel slovo lítačka na vysoké škole od nějaké holky z Přerova a neměl jsem zdání, na co se mě ptá. Ta Krnáčová, bytost z cizí planety, zřejmě nevyšla mezi domorodce, a tak zřejmě nemá zdání a používá výše zmíněné fráze typ: „žádní opravdoví Pražáci stejně nejsou.“ No jasně, v největším městě se děti nerodí, ale přistávají z vesmíru. Každý Pražák trpí, když to slyší ( potvrzeno na n>50) . OK, používejte si lítačku, ale ať mají v Brně nebo Zlíně místo té jejich tramvajenky oficiální název „lístek na metro“.
Mimochodem díky „lítačce“ jsem se dozvěděl, že existuje nějaký Dominik Feri, nějaká facebooková celebrita, hipsterský pouliční umělec, amatérský lingvista a teplický patron, který rozumí všemu od A do L.

«
»