IT sexismus

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: myparanoia | 2 Comments »

Nejsem žádná feministka, co volá po absolutní rovnosti pohlaví napříč pozicemi a obory, dokonce ani nemám problém přiznat, že některé věci opravdu nezvládnu tak dobře, jako ti, co čůrají ve stoje (ano, zavařovací sklenice, dívám se na vás! ), ale v IT pracuji a s tímhle se setkávám v podstatě kažý den.

Jak je všeobecně známo, svět IT developerů je převážně mužský a žena v IT je pořád ještě vnímána buď jako mužatka, anebo jako něco, co tam absolutně nepatří. Což mne ovšem dostává do poněkud ošemetné situace. Když totiž jedu na meeting s klienty, musím je nejprve všechny přesvědčit, že své práci opravdu rozumím (a pak teprve je můžu poslat do prdele se všemi jejich změnovými požadavky, co zaberou x hodin vývoje a nikdo je nechce platit), že umím samostatně přemýšlet, mám pravomoce rozhodovat a nejsem jenom „eye candy“.

Ale sakra já nemůžu za to, že po večerech místo sledování nekonečných telenovel radši rozbíjím weby a k zabavení mi stačí šroubovák a notebook k vyhození, který můžu rozebrat a obdivovat.

Tak tedy sexističtí pánové, prosím, vytáhněte aspoň na moment hlavy ze svých ctěných pozadí a zkuste si představit, že něčemu opravdu ženy mohou rozumět stejně dobře, ne-li mnohem lépe, nežli vy. Nejde to? Tak pojďme na pivo a zkuste mne přepít, to pak bude porážka rovnou dvojitá:)

«
»