Hesla

Posted: Září 21st, 2016 | Author: Petr | No Comments »

Ano, chápu, že heslo 1234, veslo nebo heslo, není úplně nejbezpečnější. Jsou stránky a účty, které by člověk měl mít nějak dobře zabezpečené a složitější heslo by mělo být vyžadováno (banka, různé e-peněženky, e-mail, telefon atd.). Tam chápu, že uživatele donutí aspoň do osmi znaků.

Co ale nechápu je, když mě např. UPC nutí, aby moje heslo mělo min. 8 znaků, číslo, velké písmeno a speciální znak typu vykřičník nebo apostrof. Řekněme si na rovinu, kdo z vás dokáže na poprvé napsat tyto speciální znaky, navíc, když se místo znaků na monitoru zobrazují hvězdičky?

Kdo by do prdele lezl do mého účtu od UPC? Co by tam jako dělal? Doobjednal mi HBO? Nebo zpomalil Internet? Opravdu průser neskutečných rozměrů. Možná v kyberprostoru čekají zástupy takových záškodníků, ale já opravdu radši risku, že se něco takového, s pravděpodobností měnší než je výhra jackpotu ve sportce, stane, než abych si musel takové heslo pamatovat, nebo jednou za rok, když tam potřebuji, si ho musel nechávat posílat e-mail.

To platí i např. pro fotobanku na www.skoda-auto.cz. Neskutečný proces, abyste se mohli do fotobanky dostat, hesla *}$&“, ale přitom se tam takto může zaregistrovat každý, s jakýmkoli e-mailem a stahovat cokoli a kdykoli. Jaký to pak dává smysl???

Toto je vzkaz pro všechny správce všech sítí a serverů atd. Prosím, nechte lidi psát si hesla jaká chtějí, chápu, že se cítíte důležitě při nastavování všech těch poviných parametrů, ale všechny tím jen serete a komplikujete jim život. A ničemu tím neprospějete. Prosííííím.

«
»