Ekoterorismus

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: Jirka | 2 Comments »

V rámci současné aféry Volkswagenu jsem si uvědomil jednu věc: ekologie smrdí. Tady vůbec nejde o to, jaké emise motor vypouští, ale jak nesplnitelné normy na emise si ekoteroristi prosadili, aniž by používali mozek.
Představte si, že chcete prodávat auto a jste schopní ho dát do kupy za 10000 éček. To auto by bylo zcela funkční, vhodné pro ježdění s rodinou a další takový ty blbosti, co vidíte v reklamách. Ale ouha, motor nesplňuje jednu z desítek nesmyslných emisních norem. Takže musíte zpátky do projektu, proinvestujete x milionů a taky prodražíte výrobu aut – výsledkem bude konečná cena 15000 eur, aniž vy jako výrobce na tom máte jakkoli zvýšený zisk.
A otázka je? Stojí těch 5 tisíc eur navrch za kus za to, že nevypustíte do ovzduší 0,24 mg NOx, ale jenom 0,08 NOx? Ne, jasně že ne. Číně jsou stejně nějaký emisní limity fuk, že, takže planeta to nepozná.
Kdyby ekoteroristi používali mozek, místo zbytečných investicí do superúsporných motorů si radši prosadí daň z neekologických motorů. Když nacpete do ekologie 5000 éček na jedno auto, jsou to utopený náklady. Kdyby se to stejnou hodnotou zdanilo, tak těch 5000 éček přijde do státního rozpočtu a bum, stát má prachy, že.
A proto hrozně moc fandím Volkswagenu, že se nechtěl nechat svázat nesmyslným ekoterorem!

«
»


  • Tomas Fejfar

    Ano, tohle sem opravdu nepatri :)

  • Hyttler

    Ale jako proč by to sem nepatřilo, sice to trochu smrdí blogísky na Idnesu ale je to pravda, já vím že většina lidí si chodí na 1000 věcí pro trochu jiný typ problémů a tohle je trochu preč z kruhu ale s autorem prostě musím souhlasit, kdybych překonal svůj pocit trapnosti že píšu něco co krom mě (a tady pána) asi nikoho nezajímá tak bych napsal v podstatě to samé. Ekotoreristé jsou jak malé děti vysní si nesmyslné normy které prostě nejsou uskutečnitelné bez šméček a o celkovém problému nemají Ahnung. Nabízí se analogie ženy, coby aspirující anorektičky, kdysi byla tlustá a tak na tom zapracovala a dnes už je v normě (pro ty co to nechápou jedná se o Euro3 možná ještě Euro4), ale tahle žena (rozuměj ekoterorista) si neumí přiznat, že je všechno v normě že už teda ta auta nedýmí a tak, ona chce mít pocit, že něco dobrého vykonala a tak hubne dal i když už to nemá vlastně žádné pořádné opodstatnění. EKoteroristi si vymysleli normy které jsou nerealizovatelné a už je vůbec nezajímá že kvůli jejich stupiditě by mohlo přijít jen v Evropě několik milionů lidi o práci, mají přeci svůj svět kytiček na plochách svých laptopů v kancelářích kdesi v té betonové džungli proti které bujují. :)