Dýleři v supermarketech

Posted: Říjen 8th, 2015 | Author: Kočička Mia | 1 Comment »

…dobrýýý dééén, nechtěl byste si koupit… …můžu se zeptat jakého máte operátora… …nechtěl byste připět… …používá vaše paní… …máte nějaké pojištění…
Známe to asi všichni. Člověk vleze do hytlermarketu, pojezdí mezi regálama s vozíkem, nabere proviant (pokud možno dle seznamu), zaplatí u kasy těžce vydřený prachy a jen co vyleze, už se to na něj sesype jak vosy. Či spíš slítne jak supi. Kua ne! nechtěl! co je vám do mýho operátora! už jsem přispěl, ať do toho taky nasype něco stát z našich daní! moje paní nepoužívá vůbec nic! kašlu na pojištění, stejně bych jen platil a nic nedostal zpátky! a vůbec, ta práce vás baví? Nejlepší jsou asi sluchátka v uších, vohulená Metalika a debilní úsměv – he? co jste říkal? musíte nahlas, blbě slyším!
Ale fakt, baví vás tahle práce?

«
»


  • Martina Cenkerová

    Sama jsem tuhle práci dělala. Je fakt, že být „agentkou s teplou vodou“ není žádné terno (nejméně ze všeho finančně) a že jsem musela být prostě hodně splachovací, přecházet všechny nadávky, ústrky a ano i pohlavky s pětihvězdičkovým úsměvem, velmi zdvořilou omluvou a poděkováním i za tu trošičku času, kterou mi věnovali a vyřvávat se z nenávisti k lidem až doma, ale když je nouze nejvyšší a jedná se o volbu mezi tímhle a koncem pod mostem (třeba i skokem z něj, protože už to v palici vypadá, že to vážně jinak nejde), tak si myslím, že každý zatne zuby a jde to dělat (já tedy šla).
    Přiznávám, že lidi se sluchátkama v uších/mobilem u ucha jsem neoslovovala nikdy, ale jinak každého, kdo se namanul, protože plat byl prostě sestavený jako minimum 5000 Kč čistého a zbytek bonusy za „ulovené“. Navíc se v tomhle oboru docela dost kontroluje a chodí hodně zákazníků v převleku, resp. kontrolorů v převleku za zákazníky. Takže prostě oslovujete každého, i toho, kdo opakuje, že nic nechce, protože co kdyby to byl kontrolor, který jen zkouší vaši schopnost někoho umluvit a když ho necháte po prvním odmítnutí jen tak jít, strhne vám body z hodnocení a vy pak doma zíráte na výplatní pásku načisto bez bonusů a přemýšlíte, co teď.
    Vím, že to není žádný med, ale za všechny, co v tomhle oboru pracují, prosím Vás, Kočičko Mio, prostě se obrňte, vícekrát odmítněte hned na začátku (protože je to pořád lepší, než když si vyposlechnete celou nabídku a pak odkráčíte středem) a když to nabídkář nepochopí, tak se nedá nic dělat, utíkejte pryč.
    Teď to tak dělám i já, jelikož už v tom oboru naštěstí nedělám.