Cpaní rádoby cool přezdívek do jména na FB

Posted: Červen 18th, 2016 | Author: Jitka | 2 Comments »

Vážně nemám ráda diskusi na Novinkách, ale jedno jim upřít nelze – že zavedli systém, kde člověk vystupuje pod svým normálním, občanským jménem. Takže i když se tam někdo vyjadřuje jak žák pomocné školy a názory má jako mimozemšťan, pořád je tam aspoň ta iluze serióznosti, protože ten trouba vystupuje pod jménem Petr Novák třeba. Facebook, to je jiné kafe – tam si každý může dát jméno podle svého uvážení. A tak do diskuse přispívá Simona SiTche Dobrovodská, Janulinka Pussinka Nováčková nebo Kamilka Pupíček Pleskotová. Fajn, to jsou patnáctileté holky, ale bohužel se tenhle fenomén objevuje i u lidí, co už překročili kristova léta. Když pominu, že pětatřicetiletej chlap, vystupující pod jménem Honza Bonanza Mařák je k smíchu, tak při vší úctě zkrátka nemůžu brát v jakékoliv diskusi vážně názory někoho, kdo si nedokáže stát ani za svým jménem.

«
»


  • červený

    Jestli se na internetu podepíšu „Pepa Novák“, nebo jestli se podepíšu „Shub-Niggurath, Černá koza s tisícem kůzlat“, je to ve výsledku úplně jedno, protože stejně víte prd, jestli na druhé straně drátu sedí ten Novák, nebo ta koza. Zkrátka si nepomůžete, i ten Novák může být furt pseudonym, akorát se tváři jako jméno. Měl jsem během let na facebooku tři profily s „pravým jménem“, na twitteru dva a na novinkách taky dva… ani jeden nebyl na mé pravé jméno. Proč? Prostě proto, že jsem na internetu dvacet let a na světě čtyřicet let, a rozhodně jsem na na svět nepřijel na šicím stroji.

    Ostatně, každou chvíli někde nějaký mravokárce kvílí nad elektronickou šikanou (která občas končí i sebevraždou). A přesto se vždycky najdou noví piškuntálové, co si pověsí na internet svůj věk, své pravé jméno, své fotky, školu, někteří dokonce i bydliště nebo telefon. Komu to asi tak prospěje, co? NIKDO na internetu nic z toho znát NEPOTŘEBUJE, proto není důvod to na ten internet dávat. Princip need-to-know: každý ať ví jen to, co vědět potřebuje. Co vědět nepotřebuje, do toho mu nic není. Potřebujete vědět moje jméno? Nepotřebujete. K čemu by vám asi tak bylo? Chcete mi snad poslat peníze nebo vyslovit čestné uznání? 😛

  • Zuzka Vyk

    Mě teda přezdívky na internetu nijak nepobuřují (občas jsou i celkem vtipné), ale co nedávám, jsou zdrobněliny. Jak píšete, když se někdo v mém věku (je mi 27) musí prezentovat jako Kamilka, Peťulka, Lucinka, Pepíček atd., tak je podle mě něco špatně.