Český seriály (zvlášť ty, co kopírujou zahraniční)

Posted: Říjen 14th, 2015 | Author: Ali | 2 Comments »

Vlastně ani nevím, jestli někdy byly český seriály dobrý, ale možná v době, kdy Nemocnice na kraji města a Sanitka byly hit, dobrý byly. Teď je to ale totálně trapný a na všech vidíte, že říkají, co mají ve scénáři, úplně si jasně představujete, jak tam stojí „režisér“ hned za kamerou a slastně přikyvuje, jak to ten Piškula krásně řekl. Všichni emočně přehánějí a když už v seriálech hraje i Halina Pawlovská, tak je jasný, že je to konečná. (Ano, viděla jsem dneska kousek Doktorů z počátků – byly to asi dvě minuty a fakt víc nedám.)
A nejhorší je, že teď se začaly (možná dřív, ale já to teď zaregistrovala) vykrádat zahraniční nápady, především ty americký, jako třeba Raymonda má každý rád. Jako je pravda, že jsem to neviděla, ale pochybuju, že je to nějak výrazně kvalitní.
Takže v tý televizi se fakt nedá na nic koukat, takže mě ještě k tomu všemu sere, že se musím přidat ke všem pozérům a říkat, že vlastně vůbec nekoukám na televizi, že jí doma pořádně ani nezapneme. Přitom bych fakt ráda přišla po práci domů, zapla tu pitomou telku a u něčeho se zasmála.
PS: Díky za všechny hejty. Nejsmutnější na tom je, že většina mě taky srala, takže si člověk uvědomí, že ho sere v životě fakt hodně věcí. Držím palce v dalších projektech a ve všem, čemu se budete věnovat.

«
»


  • anonim

    Jak ti to říct… spousta americkejch seriálů je vykrádačka britskej, australskejch, izraelskejch, švédskejch, argentinskejch (a tak dále, a tak dále) seriálů. A další spousta je natočená podle knížek. A další spousta je pokračováním nějakého filmu. Další spousta je pak podle života jejich tvůrců. Originálních myšlenek je dneska málo. Viz třeba tady: http://www.serialzone.cz/clanek/3337-piloty-v-sezone-20142015-shrnuti/

    Mimochodem, Rudymu taky moc nefandím. Ono točit něco podle čtvrt století starýho mustru, na to už ta televize musí mít sakra koule.

  • Pavel Adamek

    Který český seriál vykrádá Raymonda? Nějak se nechytám a rád bych se přesvědčil a srovnal si to -- poslední dobou se na TV moc nedívám…