Český expati

Posted: Říjen 7th, 2015 | Author: Lanýžový vepř | 8 Comments »

Jako Čecha žijícího v zahraničí mě serou ostatní Češi žijící v zahraničí. Ne všichni, samozřejmě. Nicméně v komunitách Čechů žijících venku převažujou lidi, co si myslej, že přestěhováním kousek na západ se z nich, jako mávnutím kouzelnýho proutku, stali hned lepší lidi.

To se projevuje například často používanou větou typu: „Co se děje u nás, to vůbec nesleduju.” Většinou se na to prstem ukázat nedá, ale ten nos nahoru tam patrnej je.

«
»


 • h2ocreature

  Vidis, tuhle zkusenost ja nemam a to mimo CR ziju uz deset let. Co se doma deje sleduju, spis se trochu stydim, ze nemam vetsi prehled treba o politice zeme, kde ziju. Me naopak serou lidi, co sedi v CR a nadavaji jak je to tam blby. Z myhompohledu odjinud je to tam skvely, krasna zeme pro zivot, kde vetsina veci funguje jak ma, politici teda asi kradou vic a okateji, nez v zemich na zapad od nas, ale jiny veci zase fungujou lip.

 • Pobre Miguel

  Já myslím, že je to různě silné podle země, kde bydlí, např. Češi ve Francii mi přijdou povýšenější než třeba Češi v Německu. Ale to je možná můj pocit, nemám to podložené daty.

  • insaina

   tak ona se povysenost docela blbe meri bych rekla

   • Pobre Miguel

    To nepochybně, ale nedivil bych se, kdyby na to existoval výzkum.

 • MayBPhoenix

  Já to taky nesleduju, protože se nechci vztekat -- proto jsem ostatně i odjela, ne? Neříkám ale „vůbec“, člověk neni zavřenej v kostce, má internet a většina důležitejch věcí se k němu stejně dostane, ať chce nebo nechce.

  Řekla bych, že se životem v zahraničí je to jak se čtením knih. Lepšího člověka to z tebe samo o sobě neudělá, ale otevře ti to oči, víc víš, rychle se učíš za pochodu a líp vidíš souvislosti, s tím už se dá pracovat. Nos ale snad ohrnuju jen nad těmi, co seděj doma za pecí a permanentně si stěžujou, že by taky jeli a kdesi cosi, a přitom žádnej skutečnej důvod nejet nemaj, jen tlamu plnou výmluv. Takový lidi mě pak serou, tak si je dobírám.

  Je těžký udržet se a nepůsobit jako žes sežral Šalamounovo hovno, když po půlce života plný sraček během měsíce života v zahraničí zjistíš, že jinde ti pšenka fakt kvete stokrát líp a že „ve světě“ je normální, čemu se u nás říká „nejde“ nebo o čem všichni jenom sní. Najednou vidíš, jak ses pachtil zbytečně pro pár šupů, který v zahraničí vyděláš jako nic, a propadneš pocitu, že to musíš hrozně všem sdělit, aby jim ty šupiny z očí spadly taky a abys je zachránil od dělání stejných chyb, jakých ses dopouštěl ty.

  • Marek Pekárek

   osobně mě nejvíc serou lidi, kteří mají huby plné keců, jak by strašně jeli, kdyby ta možnost byla Boože, island, to je můj sen .. ve své nekonečné naivitě jsem několikrát přeposílal, upozorňoval a caps lockem zvýrazňoval nabídky -- odchází lidi, budou se nabírat noví, pojeď, nečekej, pošli životopis .. a už to jelo -- nooo, víš… to nejde tak rychle, a víš, já bych se musel/a sbalit ( neke, vážně ?? ), a víš a v práci se to teď zlepšuje, a víš, mě by asi chyběla rodina/kámoši/hospoda/kočka/pes/žížala, a víš, neni tam zima ?, a víš, já to mám teď ve vztahu divné, ale dík za nabídku, někdy tam určitě zajedu na dovolenou, teda jestli tam ještě budeš, a víš, já bych musel prodat auto, ale hned jak ho prodám…

   SBOHEM ! a nasrat .. a korunu tomu nasadila pipena, která po mě chtěla info na kdejakou píčovinu týkající se islandu s tím, že sem jedou s bandou, jestli bych jim nepujčil auto a nedomluvil jim spaní na pozemku domácích .. zadarmo pochopitelně .. flaška z letištního duťáku za stovku na hlavu pro ně byla nehorázná palba, což okomentovala slovy No my chceme přespávat na odpočivadlech, zadarmo, my mysleli, že sou místní pohostinní… a vy vychcaní, sbohem a už se nikdy neozývej !

   neskutečné, zatímco jedni bez uzardění uvalí u cestovky za 10 dní 40 tisíc, další by za dva týdny a objetí ostrova chtěli dat max to co za víkend v beskydech, vylízanci

   • MayBPhoenix

    Jo, tihle vyčůránci vždycky nejvíc vytáčeli mého přítele 😀 Zatímco on tráví hodiny a hodiny na netu hledáním všech možných informací, tipů a rad od zkušenějších cestovatelů, vždycky se najde pár vychcánků v okolí, co pak ty informace tahají pohodlně z něj a ani nepoděkují, nebo si vyloženě říkají o odkazy na ty a ony stránky a vychytávky, a že jim to ušetří třeba i stovky liber, to jako pak nic. Ale zase, bojuje s tím to nikomu neříkat, protože je prostě dobrá duše… a ví, jak bychom to byli ocenili my, kdyby nám tyhle věci někdo řekl dřív.

 • HelmuvZblebt

  To mě víc serou Češi co do zahraničí nevyjeli a tvrdí všude jak jsme naprosto zaostalí za západem