Automatický přihlašování

Posted: Leden 22nd, 2016 | Author: VB | 1 Comment »

Všichni známe automatický vyplňování webovejch formulářů; to jak nemusim furt zadávat adresu a třeba ani číslo karty. Já chci ale teď mluvit o automatickým přihlašování.
Jasně, každej web, kde něco nakupujete nebo tak po vás chce vytvoření účtu, ať už se jedná o email nebo prodejnu leštících přípravků na velbloudy. A tady vězí problém. Kdo si to má sakra všechno pamatovat?
A od toho tady máme supr fíčuru, magickej čudlík „přihlásit mě na tomto počítači“ nebo „zapamatovat heslo“. O co je pak život složitější, když tahle supr vychytávka nefunguje? O hodně! Páč já osobně si teda rozhodně nepamatuju všechny svoje přihlašovací údaje na všechny weby, kde jsem něco nakupoval nebo s nima měl co do činění.
No a pak je tu bezvadná funkce například webu Hospodářskejch novin, kde si stránka sice vaše údaje pamatuje (díky Bohu, protože heslo mi tam kdysi zadával kamarád, kterej to měl od kdo ví koho a ten člověk, od kterýho to měl on, no… někdo to pořád platí, vo to de), nicméně po přečtení deseti článků to po vás chce přihlášení. Říkám K, přihlásím se. Dočtu článek, chci číst dál. „Trololo, přihlaš se znova ty mluvící opice“, říká mile web HN.
A to pak má člověk supr motivaci takovou věc platit (jako ne já, ten kamarád toho kamaráda..). Něco podobnýho, jako si koupit origo DVD a čumět na pět minut ujetech protipirátskejch spotů pokaždý, když se chce na něco koukat.

«
»