#991 FIRSTCLASS.CZ A JEMU PODOBNÉ WEBY

Posted: Září 18th, 2015 | Author: | Filed under: Křeslo pro hosta | 16 Comments »

Víte, proč se mladým rozbíjí životní kompas? Dodržujete 5 pravidel v čekárně na partnera? Nebo chcete vědět, jak si nedat otrávit vodu v nás? Jestli ano a jestli věříte, že recept na šťastný život se dá vtěsnat do navoněnejch blábolů na internetu, tak prostě musíte na firstclass.cz! Firstclass.cz doporučuje 10 z 10 hobbypsychologů.

Samozřejmě, žijeme v informační společnosti – už na gymplu jsme mohli prdět na výuku a místo data úmrtí Klémy Gottwalda rvát do kebulí dvanáctky za osmnáct na zahrádce u Hejmalů. Věděli jsme totiž, že existujou ty internety, kde všechno důležitý najdeme dřív, než nám stihnou přinýst další škopek. Od tý doby se připojení k internetu zrychlilo, informací přibylo, takže dnes se gúglí všechno, včetně videí s klukama, co kradou řetízky, a s holkama, co kakají do skleniček. A zjevně se hledají i odpovědi na otázku „jak mám být šťastný?“ Zoufalců, který očekávaj, že vykutaj ze sítě univerzální návod, jenž jim zaručí po zbytek života dostatek sluníčka, šampíčka, kaviáru a milujícího manžela / luxusních děvek (vyber dle pohlaví), je mnohem víc, než bych tušil. Důkazem je existence webu firstclass.cz a jeho 150 tisícovek FB fanoušků!

Čistě logicky to samozřejmě chápu: když se rozhlídnu kolem sebe, vidím hromadu lidí (zpravidla jim je kolem třicítky), jejichž životy nevypadají úplně tak, jak si v patnácti vysnili. S tímhle zklamáním se každej vyrovnáváme po svým (někdo paří, jinej smaží), pro ty slabší a emotivně křehčí kusy tu každopádně jsou weby typu firstclass.cz. Pseudofilozofický životní otázky – na který za běžnejch okolností přichází řada kolem půlnoci v putyce u Havrana po osmi pivech a pěti zelenejch a bývají uvozovaný rozvláčněným „tssy voeee“ a zakončovaný urgentním „asi pujdu blejt“ – jsou najednou prezentovaný na navoněným webu s tak moudrejma a vznešenejma odpověďma, že by u nich jihnul i Sokrates.

Mladým ambiciózním nešťastlivcům, který si nejspíš myslí, že na netu jsou funkční návody i na to, jak si přes noc nechat narůst o dvě čísla větší prsa, nebo že nebude problém se z introvertního soustružníka rázem změnit v úspěšnýho top manažera, otvírají tyhle dementní weby výtah do vyšší, totiž první třídy. A ti pak klikají, čtou, sdílej, dojímaj se a doufaj, že teď konečně bude líp…

Nebude, kámo. Život samozřejmě není jednoduchej, ale není zas tak složitej, aby se o něm musely číst furt dokola ty stejný instantní a recyklovaný sračky, který jsou jen noblesnějším ekvivalentem keců kartářek a sektářskýho vymejvání mozků. Pro začátek by bylo vhodný zkusit pár kroků ke štěstí: Sere tě tvoje práce? Najdi si jinou! Sere tě tvoje stará? Najdi si jinou! Sere tě, že nemáš starou? Přestaň hrát World of Warcraft a vyraz mezi živý lidi! A tak dále, hledám stále… Kdyby ale ani tohle nezabralo, furt je vhodný si připomenout dvě věci: Jednak že cikáni ani Havel nemůžou za vaše posraný životy, a pak i to, že ani firstclass.cz, světúspěšných nebo jiný bláboly je rozhodně o moc nezlepší.

Tenhle hejt pro vás sepsal Platfus.

«
»