#989 DAVID LIMBERSKÝ

Posted: Září 14th, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 36 Comments »

Všichni dobře víme, že od fotbalistů nemá smysl očekávat nějaký zásadní myšlenkový výkony. Za tu nejvygumovanější kopačku až do včerejška platil Tomáš Ujfaluši (když samozřejmě nepočítáme Tomáše Řepku, kterej je mimo kategorie, neb intelektuálníma schopnostma připomíná spíš rosnatku okrouhlolistou než primáta).

Tomáš Ujfaluši proslul památnou kauzou, při níž si pár fotbalistů při reprezentačním srazu pozvalo na hotel kurvy, což se bohužel provalilo a když byl Ujfaluši konfrontován s účtem z eskort servisu, bezelstně jej komentoval slovy „nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí“. (Trochu míň se už ví, že to celé pozvedl ještě o úroveň výš o pár let později, když konstatoval, že zmíněný výrok nikdy neřekl a navíc je vytržený z kontextu.)

David Limberský, plzeňský kapitán, se dosud nejvíc proslavil nafilmovanou penaltou při zápase se Spartou před pár lety. Plzeň díky ní tenkrát v podstatě vyhrála titul, což Davidovi zajistilo doživotní nenávist sparťanskejch fanoušků. Jasně, stane se. Každej tým má svýho letce, máslo na hlavě má, co si budem bublat, i sparťanskej gentleman Lafata. Ovšem svým nedělním představením definoval Limberský nové dno, který se teda bude překonávat hodně těžko.

Abyste byli v obraze: Limberský se před pár dny vysekal v autě. Nikomu sice nic neudělal, ale měl jeden a půl pod kožichem, navíc zkusil zdrhnout, ale cajti ho chytli. (Někdo sice říká, že je ostuda, když reprezentační krajní bek nezdrhne dvěma švestkám, já spíš myslim, že jako správnej srdcař z kaprligy cejtil kontakt, tak šel k zemi.)

Limberský dostal od klubu údajně necelý mega pokuty, sebrali mu kapitánskou pásku a PR oddělení mu připravilo krásnou omluvu pro média: chlapec si nasypal popel na hlavu, prej se poučil, už to nikdy neudělá, prostě napravenej hříšník jedna báseň.

Střih. Nedělní zápas Plzně v Příbrami. Limberský v desátý minutě dává gól na jedna nula. A oslaví ho tak, že se rozběhne a kroutí přitom imaginárním volantem. To neni ani rosnatka okrouhlolistá, to je maximálně vinná kvasinka.

limemersky

«
»