#986 VJÍŽDĚNÍ DO PLNÝ KŘIŽOVATKY

Posted: Září 7th, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 15 Comments »

Nehodlám hledat doslovný znění zákona, ale je to plus mínus tak, že v křižovatce nesmíte zastavit, ledaže třeba odbočujete doleva a proti vám jede zrovna konvoj tanků bratrský pomoci, nebo zatáčíte doprava a přes přechod nějakej pasáček vepřů žene svoje živobytí.

Rozumíme si? Takže když z křižovatky nejde vyjet, protože auta jsou za ní naštosovaný jedno na druhý, copak nám asi tak plyne z toho, že v ní nesmíte zastavit? No že do ní nesmíte ani vjet! To je mi překvapení, to je mi novinka!

Letenští povaleči mohou z příhodně položené restaurace na rohu Ovenecké a Veletržní pravidelně sledovat, že výše uvedené pravidlo většina řidičů umí aplikovat plus mínus stejně jako Krnáčová principy komunikace. (Pokud bydlíte jinde, jistě si podobnou křižovatku dovedete představit nebo ji dokonce znáte ze svých luhů a hájů.)

Vono to dává tak ňák smysl. Ty křižovatky, kde se štosujou auta, jsou většinou součástí nějaký spojky, takže na dva hlavní směry navazuje jeden až dva vedlejší. A když vy mantáci z hlavní se naprsíte do křižovatky a padne zelená z vedlejšího směru, tak se tam ty auta z vedlejší co? No nedostanou, vypadá to, že už si začínáme rozumět.

A ještě jedna věc: když už se vám náhodou povede do tý křižovatky vjet a pryč to nejde a jste zmatený jako kus kamene, tak je furt mnohem lepší tam chvíli zůstat a bejt všem pro smích, než vjet na to pruhatý, co u křižovatek docela často bejvá. To pruhatý je tam totiž na chození. Zůstat stát v křižovatce ještě můžete uhrát na těžký dětství a mladickou nerozvážnost, ale zůstat stát s károu na přechodu je čiročirý ignorantský blbství.

«
»