Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #979 NEDŮSTOJNÉ POSTAVENÍ JEDINÝCH PRAVÝCH KŘUPEK NA TRHU

#979 NEDŮSTOJNÉ POSTAVENÍ JEDINÝCH PRAVÝCH KŘUPEK NA TRHU

Posted: Srpen 26th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 19 Comments »

My gastrosexuálové, gourmeti a žrádelní poživačníci máme roztodivné chutě. Jeden miluje králičí suflé, druhý vypražené králičí ouško, třetí paštiku z králičích jatýrek. A já zbožňuju křupky.

Svý nejsilnější křupkový období mám samozřejmě už za sebou, ne ale ani tak kvůli tomu, že bych zmoudřel a reagoval na neuspokojivé výsledky krevních testů a křupky obětoval na oltář vytuněného jídelníčku. Mnohem spíš je to způsobeno razantním úbytkem těch nejlepších, jediných a pravých křupek v zemích koruny české, totiž křupek Secalo.

Tyto pytlíky s nadčasovým designem a křupkami s ideální gramáží, akurátní vazkostí, vyváženou chutí a celkově dokonalým podáním bohužel musely v obchodech hromadně ustoupit produktům mnohem horších parametrů, a to v míře, že bych blil. Většina z konkurenčních pytlíků skrývá plody potravinářského průmyslu mnohem nevábnější, sušší, mdlejší, slanější, nesmyslně větší, prostě po všech stránkách hnusnější. Ano, i mezi nimi je rozdíl, pohybují se na široké škále od lehkého ukájení chuťových pohárků, přes důstojné vyplňování tlamy a žaludku, až k totální nepoživatelnosti, křupkám Secalo se však zvládají přiblížit jen jako Škromachův bazének Ontarijskýmu jezeru.

Ze všeho nejhorší ale je, že se najdou lidi, jako tuhle Attila s Achjo Bitch, který mi jsou schopný tvrdit, že ty nejlepší a tudíž jediný pravý křupky nejsou ony lahodné výše definované, ale nějaký zoufalý šušně ze skupiny trapných náhražek – slušně řečeno zaměnitelné bídy nevyhovujících rozměrů, chuti i balení, neslušně řečeno nechutný mrdky, co zneužily možností volného trhu a vetřely se do výsadního hájemství mistrů z rodu Secalo.

Dokážu se vyrovnat s tím, že svou milovanou krmi nekoupim na každým rohu. Ale že někdo znevažuje výsadní postavení těchto křupek v dějinách českého křupanství, mi přijde podobně trapný jako tvrdit, že nejlepším režisérem všech dob nebyl Kubrick, ale třeba Filip Renč.

krupky-mikro_20Dokonalé.

«
»