Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #967 TIKOT HODIN

#967 TIKOT HODIN

Posted: Srpen 7th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 18 komentářů »

Čas měří všem stejně. Teda samozřejmě krom Achjo Bitch, která nic nestíhá, mně, jemuž to všechno letí, šediví a vráščití rychleji, než by bylo adekvátní, a Clinta Eastwooda.

Ale jinak měří fakt všem stejně. A povětšinou všem i stejně potichu, protože ať už máte starý dobrý digitálky od ťamanů nebo si hlídáte čas na mobilu, kompu nebo stránkách www.presnycas.cz, většinou jde o proces naprosto tichej. A to je dobře, páč ticho léčí a napomáhá duševnímu klidu.

Attila tuhle hořekoval, že ho ruší hodiny, co odbíjej jak na kostele. Já jsem ale jedinec mnohem citlivější – nesnesitelně mě trýzní ten zdánlivě nepatrnej zvuk, jenž v hodinových strojcích vyprovází každou uplynuvší sekundu. Jistě, zvuk hodin přesýpacích je ještě milej, to příjemně mystický ševelení, kdy se vám s každou odkrojenou vteřinou odsype ze života i ňákej ten kamínek, naopak hlavu čistí. K posrání jsou ale hodiny a všelijaký jiný časoměřiče, co v pravidelnejch intervalech ťukaj, klikaj a všelijak jinak rušej… no prostě tikaj.

Vím, že mám obecně problém s jakýmkoliv pravidelným, klidně poměrně tichým zvukem, jenž se co chvíli zareje do mozku a zruší jeho zenovou rovnováhu nekompromisním shlukem decibelů. Nedávám vrzající topení, natož kohoutek, ze kterýho póóómalu, leč pravidelně, odkapává každých 26,3 vteřiny jedna kapka do hrníčku. Kap… kap… kap… kap… ty vole, zastřelte mě! Oldschoolově tikající hodiny jsou pro mě proto už hotovou vraždou, ještě neodbytnějším, nesnesitelnějším a hlavně nekončícím taháním za nervy, jež spolehlivě destruuje kvalitní nepřerušovaný spánek.

Takže ačkoliv si dovedu představit, že se válím v ložnici s teplým feťáckým kamarádem nebo se stokilovou machnou, s tikajícíma hodinama by to neprošlo ani omylem – z těch prostě okamžitě vyndavám baterky nebo je lifruju do vedlejší cimry. Aby mě totiž něco nostop iritovalo a budilo, ale i sekundu co sekundu připomínalo, že jsem prachsprostej neurotik, to mě sere víc než přemrštěná cena nejlevnějších Omeg.

«
»