Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #947 „MAIL NEBO HESLO JE NESPRÁVNÉ!“

#947 „MAIL NEBO HESLO JE NESPRÁVNÉ!“

Posted: Červenec 3rd, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 33 Comments »

Pokud by člověk měl jen jeden mail, byl by v pohodě. Jenže to je těžký – nejdřív si založí mail na Atlasu, pak zkusí Centrum, potom Volný a samozřejmě Seznam, no a pak konečně dostane rozum a správný indicie a konvertuje k Gmailu. A mailový portfolio mu nakyne do netušenejch rozměrů.

Připočtěte k tomu nějakýho toho tajnůstkářskýho nebo fakeovýho poštovního klienta – páč kdo by se hlásil třeba na por… portál o filatelii nebo do diskuze zahrádkářů oficiálním mailem curvekiller@gmail.com, jimž se jindy uchází o práci nebo komunikuje s finančákem, že jo – a rázem máte desítku mailů a v návaznosti na to i všelijakých služeb, v nichž vás uvítaj až po vyplnění košer hesla. A ty se taky různě modifikujou, třeba v závislosti na míře požadovaný bezpečnosti nebo nutnosti používat speciální znaky či čísla, takže je výsledkem informační mlata, ve který by i Rain Man tápal.

Pak je to někdy hlavolam, jindy tipovačka. O to víc mě sere, když na mě během přihlašování vykoukne mnohoznačná formulace „Neexistující uživatel nebo chybné heslo!“. Jak buď uživatel, nebo heslo? Dyť ty mašiny musí vědět, co jsem posral! A měly by mi poradit a ne způsobit ještě větší chaos, kdy se ze složitýho rébusu, kterej na maximum zahřívá paměťový centra, stane už naprosto nerozlousknutelná hádanka o tolika proměnných, že předpoklad na její vyřešení je velkej asi jako vyhrát v loterii Korunka.

Bezpečnostní hledisko my ass. Fakt mi nemůžou říct, jestli jsem posral mail, nebo mám znova tipovat heslo? Je vážně tak složitý ty dvě veličiny, ty dvě poblblý okýnka s úplně jiným obsahem, od sebe odlišit? Internet rozvíjí ti nejchytřejší kujóni, co vymysleli i prohlídky virtuálních ulic, Mimibazar nebo rozvoz rohlíků a pribiňáčků až do domu, ale aby je napadlo spravit tuhle do očí bijící nesrovnalost to ne. Hlava mi to nebere, páč z mýho pohledu je oznámení, že máte buď blbě heslo, nebo adresu, asi stejně smysluplný jako fouknout do alkoholtesteru a dozvědět se, že jste buď v klidu, nebo zlitej jako dobytek.

«
»