Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #941 WINDOWS 8

#941 WINDOWS 8

Posted: Červen 18th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 14 komentářů »

Vyrostl ze mě Homo Internetus, hardcore verze, ale nikdy jsem nebyl loženej ajťák, abych se rejpal kompu ve střevech i v mikroflóře, pročež mi operační systémy byly vždycky zcela putna. Doma, ve škole, v práci i na kalbě měli PCčko, na něm Windowsy, který jakž takž jely, zvládly spustit, co se spustit mělo, a zamrzly jen párkrát za tejden, takže jsem neměl nikdy potřebu se pídit po nějakým jiným řešení.

Co na tom, že jsem podporoval Gatesův monopol. Okna počítačovýho vesmíru byla otevřena dokořán, při vědomí, že jednou za tři roky přijde nová, přehlednější, pokrokovější verze, povětšinou decentně vytuněná, otravující maximálně pár slepejma uličkama. Od tří jedniček se takhle došlo k ikspéčkům a různejm profesionálním edicím… dokud nepřišly ty prokletý Windows 8 se svejma posranejma dlaždicema.

A nastalo peklo, který ne a ne skončit. Jasně, odpovídá ironii lidský existence, že ty nejzkurvenější Windowsy budou v oběhu i suverénně nejdýl. Že ale tak dlouho budu zírat na ty, ano, posraný dlaždice, to by mě teda ani v nejdrsnějším snu (pravděpodobně by byl o tom, jak musím celej den používat Internet Explorer) nenapadlo.

Windows 8 jsou nesnesitelný. Hlavně tím, že místo zažitýho systému přešaltrovaly na nějakej posranej dlaždicovej experiment. Jo, na tabletu dává možná lepší smysl, ale na klasickým kompu jde o nonsens tlačící na různejch pestrobarevnejch čtvercích a obdélníčcích aplikace, co vám jsou obvykle k ničemu, jindy ku hovnu. Můžete si je sice poštelovat, přizpůsobit na míru, pokud se vám chce v životě místo chození na koncerty a souložení trávit volnej čas nastavováním úchylně vymyšlený plochy. Ale kdo by to podstupoval.

Z těch posranejch dlaždic naštěstí můžete překliknout i do „klasický“ obrazovky, která rámcově připomíná starý dobrý Windowsy. Už z toho lze odvodit, že soudruzi z USA tak nějak tušili, že jim jejich vejmysl zrovna nobelovku nepřinese. Bohužel i v tomhle klasickým schématu se nachází spousta kulišáren a nástrah, kdy vás jeden nepozorný pohyb myší příliš blízko kraje obrazovky teleportuje zpátky mezi ty posraný dlaždice. A to je ještě dobrá varianta, protože v tomhle satanášově vynálezu vás lecjaký neuvážený zmáčknutí klávesy odlifruje na obrazovku, jejíž smysl chápu i po letech asi jako facebookový statusy Tomáše Kluse.

Tahle pruda už trvá dlouho. O to víc mě fascinuje, že Microsoft najímá ty největší bedny svýho oboru, lije miliardy do kdovíjaký fíčury a jeho exmajitel mezitím zvládl i vymyslet stroj, co z hoven vyrobí pitnou vodu, ale aby si ti lumeni všimli, že jejich poslední výtvor lidi akorát sejří a vyzmizíkovali ho z povrchu zemskýho, to ne.

Je to o to víc bizár, že i teď po městě vidím plakáty, kde jsou samý šupr mašinky s větším displejem a rychlejší procesorem. Ale na ploše maj jen ty dlaždice. A asi vám nemusím říkat, co si o nich myslím, že ne…

«
»