Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #918 SNAHA O PŘESUN BERLÍNA DO PRAHY

#918 SNAHA O PŘESUN BERLÍNA DO PRAHY

Posted: Duben 17th, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 11 komentářů »

Nemám nic proti Berlínu, chraň mě ruka páně, dyť já to tam taky miluju! Vím, že takhle unikátní atmosféra, lidi, podniky, počasí, ulice, chodníky, pohoda, svoboda, dobrý koncerty, výstavy a já-nevim-co-ještě jinde není, ale trochu mě začínaj srát jedinci, co si z Berlína udělali jedinej možnej životní prostor, používaj ho jako měřítko pro Prahu a veškeré pražské akce a podniky hodnotěj na škále nula – Berlín.

Dévotnost lidí, kteří Berlínu obětovali celej svůj život, je fakt otravná. Tito fanoušci co chodí a hledají svůj Berlín v Praze, z toho udělali jakejsi vyprázdněnej pojem, kdy už skoro nikdo neví, co to ten „berlín“ vlastně znamená, ale zároveň je jasný, že TADY to rozhodně nenajdeme. Znovu opakuju, že Berlín je boží a že je určitě dobré si z něj brát inspiraci, ale snažit se to vzít a copy-pastovat to do Prahy mi trochu zavání.

Každý město a místo má mít své vlastní kouzlo. Chápu, že větší skupina lidí může to kouzlo vidět v podobném duchu a podobných nápadech a postojích, ale tak snad nehledáme úplně přesnou kopii, ale místo a akce, který budou prostě fajn. Praha má cca 4,5 biliardy problémů, much, nešvarů a mrzeníček, ale zas tak na hovno to tady přece jen není. Jenže skoro každej, kdo se snaží o nějaký progres, něco nového, něco dobrého, bude nutně konfrontován s Berlínem – a to buď ve stylu „to je dobrý, to je jako v Berlíně“ nebo v duchu opačnýho extrému „to je trapný, to je jako v Berlíně“ (ale o těhle Broucích Pytlících zas až někdy jindy).

Nejde snad ani tak o lidi, co mají pocit, že jinde než v Berlíně se žít nedá (většina už se jich tam ostatně a naštěstí odstěhovala). Serou mě všichni ti pseudosvětáci, co nepřestávaj píčovat, že za nima ten „jejich“ Berlín nepřišel až do Prahy, aniž by se kdy pokusili sami něco zorganizovat nebo vymyslet.

jo pořád

NO JO POŘÁD, HERGOT.

«
»