Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #916 PŮJČOVÁNÍ KNÍŽEK Z KNIHOVNY

#916 PŮJČOVÁNÍ KNÍŽEK Z KNIHOVNY

Posted: Duben 13th, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 10 Comments »

Knihovna je instituce, která se tváří jako přátelský chrám vzdělání a literatury. Na někoho to možná platí, ale když jste Achjo Bitch, tak je pro vás tento prostor peklem na zemi. Knihovna je pro mě zdrojem utrpení, výčitek černého svědomí, nervů, stresů a finančních problémů. Nejsem totiž schopná vracet knížky včas.

Já si knížky docela kupuju, ráda se jimi obklopuju a vůbec mi nedělá problém číst oblíbenou knížku několikrát. Už to mě patrně vylučuje z kategorie „vhodný lidi pro knihovnu“, ale blbý je, že někdy tu knížku už prostě neseženete ani na nejobskurnějším e-antikvariátu a musíte chtě nechtě zavítat např. do smradlavého Klementina a knihu si tam vypůjčit. A pak to jede podle léty osvědčeného scénáře.

Chci si tu knihu přečíst, ale vleze mi do toho pět jinejch knížek, na který mám zrovna větší náladu. Tak to prodloužím, ale ani to mi nestačí, protože jedu na vejlet a nemám čas. Tak to znova prodloužím a někdy to dokonce i vážně přečtu (so wow!), ale pak, zrovna když to chci vrátit, jdu spát ke kamarádce a tam tu knihu fakt nemám. Tak teda další den, ale to vstanu pozdě a nemůžu zajet vůbec nikam, protože musím pospíchat do práce. Další den mají samozřejmě zavřeno, pozejtří pak místo vrácení musím na kafe s kamarádkou, která se po letech vrátila z ciziny, atd, atp. – no a výsledkem je, že za 26 let se mi nepovedlo vrátit včas ani jednu jedinou knížku.

Uznávám, že chyba nejspíš nebude v knihovně, ale v mé odstrašující morálce, která naprosto vylučuje jakkékoliv půjčování knížek. Se můžu snažit sebevíc, ale vždycky mi do toho něco vleze, vždycky si říkám, že ten den – dva to zpozdný zaplatím, protože tu knížku mezitím strašně dočtu (ha.ha.ha.)

A tak mi nezbývá nic jiného, než si všechny knížky kupovat. Já bych na těch pokutách byla schopna utratit víc než kolik vrazí běžný obyvatel Nového Boru v herně do matů a do rulády. Knihovna je můj soukromý hazard a s tím si není radno zahrávat.

forget-to-return-library-books-for-a-month-the-librarians-will-j

Jo a jestli jste se někdy podivovali nad tím, že se tu ty videopůjčovny držely fakt hodně dlouho, tak vězte, že to umožnila laskavá finanční podpora, kterou jim pravidelně poskytovala moje rodina.

Tak zašantročený dvdčka a takový zpozdný svět neviděl…

«
»