Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #859 ŽE ZNIČILI POŘAD METEOR

#859 ŽE ZNIČILI POŘAD METEOR

Posted: Listopad 14th, 2014 | Author: | Filed under: Křeslo pro hosta | 9 Comments »

Miluju pořad Meteor. A nejsem sama. Tuhle vědeckou relaci žeru od útlého dětství a stejně tak i celá moje rodina (již přinejmenším po tři generace). Nejde ani tak o to, že bysme byli kdovíjaký bedny. Studuju grafický design a k vědě mám tak daleko jak k tuningu aut. Jenže to je právě to – jde o populárně-vědeckej magazín a je, aspoň teda do nedávný doby bylo, docela jedno, k jaký polovičce toho názvu se váš ctěný intelekt spíš přibližoval. Poslech dával smysl v obou případech. I díky přívětivým hlasům moderátorů, díky lety ověřenejm znělkám nebo zajímavej́m příspěvkům a novinkám z dění ve vědě.

Mordyje! Českej rozhlas je zapáchající skanzen, ve kterým dělá dýdžeje řidič metra. A teď se nějakej jouda rozhodl, že v tom skanzenu trochu uklidí, vzal savo, ale místo plísně tam drhne opravdu cenný starožitnosti.

Začlo to tím, že „vyhodili“ Janáče, Boha svýho oboru, kterej z Meteoru vytáhl jeho silný stránky a občerstvil je svou bystrostí a (dů)vtipem. Na jeho místo bohužel dosadili jakýhosi umpalumpu, co nemá ani špetku vědeckýho rozumu, takže místo opravdu zajímavejch, hodnotnejch a obohacujících příspěvků se teď po ránu dozvídám, jak vylejt vodu z PETlahve za pět vteřin nebo jestli je možný́ vytáhnout tužku z flašky plný rejže. Pecka! Hned se mi chce vyskočit z postele a jít to zkusit. Ne, kecám, chci se jít voběsit.

Smalltalky moderátorů se naprosto nedaj vystát. Slečna Kateřina by měla vysmahnout někam, kde se řve Haló, tady Impulsovi a mistr Sobotka vypustit všechny pokusy o humor, páč jeho vtípky bejvaj zrána tak složitý, že by se jim ani smíšek Zdeněk Škromach nezasmál. Soutěže o deseti úkolech typu namaluj sopku, vyfoť se u sopky, slož básničku na sopku, slož písničku na sopku, jsou na intelektuální úrovni Hip Hap Hop, akorát bez košandy. Poslední kapkou je, že teď zrušili i původní znělku, která v podstatě v nezměněný podobě Meteor ohlašovala už od sedmdesátejch let!

Já to rádio vypnu a obejde se to možná i bez slz, ale můj děda se obrací v hrobě. Copak je potřeba fakt všechno dobrý a kvalitní zničit? Copak nejsme schopný nějaký platný hodnoty uznávat a spokojit se s tím, že jsou skoro dokonalý a už nic (jako vážně NIC) lepšího neuděláme a tudíž se do toho nebudeme srát?

Ne, tak to nefunguje. Takže Meteor, ten skvělej sobotní pořad, co mě každej tejden vytrhnul z mýho leckdy plytkýho, rychlýho a bohužel úzce zaměřenýho života (a kromě toho spoluvychoval několik generací slušně vzdělanejch lidí), reálně skončil. A nám zbyly jen vrcholně inspirativní estrády, ve kterejch se mentosky hážou do col a u sopek pořizujou selfie.

Tenhle hejt pro vás sepsala Die Kundin.

«
»