#857 „CHTĚL JSEM OTEVŘÍT DISKUZI“

Posted: Listopad 12th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 11 Comments »

To se takhle jeden týpek z Brna vožral a v předvečer premiéry svý divadelní hry pomaloval stěny kolejí hákovejma křížema. Tamější pohlaváry to moc nenadchlo, páč mít hákáč na stěně je zhruba stejně mrzutý jako kosočtverec vytetovanej na čele, a tak se týpka jali grilovat a on se kroutil a vysvětloval a hájil a mj. prohlásil: „Chtěl jsem otevřít diskuzi.“

O pár let později i na jeho Facebooku zazníval chechot nad Zemanovým dnes-již-legendárním kundím vstupem z Lán. Zarazil se u něj asi každej. A každej si o několik dní později vyslechl od tiskovýho mluvčího neprůstřelnou formulku „Pan prezident chtěl otevřít diskuzi“. Cywe, já vím, že mluvčí to má těžký, že asi přišel za Milošem, řekl mu „Co s tím mám teď jako do prdele dělat“ a první kalič republiky si jen bohulibě vyžádal popelníček a opáčil mu, ať si tváří v tvář té žurnalistické žumpě nějak poradí. Vytáhnout ale prázdnou frázi o otvírání diskuze ve chvíli, kdy mám čelit tomu, že jsem se (nebo můj hradní pán) zachoval jako hovado, to je prostě esence srabskýho trapáctví.

Naše úžasná demokracie a fakt, že máme ty internety napojený všude, i v budících a hodinkách, s sebou zákonitě nesou krizi hodnot, zmatení pojmů a možnost hádat se o všem. Diskutovat i o tom, jestli jako takovej ten holocaust opravdu byl, jestli je Slash dobrej kytarista a Pat víc cool než Mat (samozřejmě že je a kdo to nevidí, je Bobek). Na diskuzích proto není nic primárně hodnotnýho, páč občas je světu přínosnější starý dobrý držení huby.

Když už ale chce člověk chce mermomocí sdělovat světu svůj názor a otvírat diskuzi, je tu několik efektivních způsobů: Třeba nějakou chytrou polemikou reagovat na status kámoše na Facebooku. Nebo se přihlásit o slovo na debatě, kterou někdo moderuje a někdo moudrej tam v ucelený formě sděluje svý názory. Nebo si otevřít vokno na xchatu a mlít. Anebo prásknout pivem do stolu a zařvat na celou palušu: „Tak kurňa, chlapi, má lepší kozy ta Verešová, nebo furt ta lety prověřená Kubelková?“ Tomu říkám chlapácký otevření diskuze.

Schovávat se ale za tuhle formulku ve chvíli, kdy udělám ňákej průser, je vrcholně pokrytecký a trapný. Mohlo by mi to bejt putna. Ale tak nějak se bojim chvíle, kdy si mě konečně najdou ty negři s letlampama a až moje prdel pozná středověk, suše mi oznáměj, že v tom nebylo nic osobního, jen chtěli otevřít diskuzi na téma rektální tortury.

«
»