Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #840 MYČKA NA NÁDOBÍ, KTERÁ NEMYJE

#840 MYČKA NA NÁDOBÍ, KTERÁ NEMYJE

Posted: Říjen 3rd, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 9 komentářů »

Mytí nádobí je samo o sobě jedním těch tisíců drobnejch ojebů lidí, který nemaj na to nádobí po každém jídle vyhodit a koupit znova. A myčka je naopak vynález, který umí tuto bolest trochu utišit. A ať mi nikdo neříká, že to tak není – myčku jsem měla, jenže teď už jí zas nemám a fakt jsem alergická na lidi, co si myček nevážej a neberou je jako nějakou výhodu, protože „to tam stejně musíš naskládat a vyskládat“. Tak to vůbec… Rozdíl je to velikej a myčky vždycky vítězí. Až teda na jednu jedinou výjimku, kterou je myčka, která zas tak moc nemyje.

Neznám moc lidí, co by dobrovolně vyhledávali nekonečné máčení se v saponátu a a zdlouhavý drbání talíře, na kterém poněkud zaschla včerejší omáčka. Na světě jsou prostě větší zábavy než je ničení si nehtů ve špinavym dřezu. A proto byla vynalezena myčka – kam sice to špinavý nádobí musíte nafrkat, ale čeká vás sladká pauza, ve které se můžete věnovat právě všem příjemným aktivitám, za relaxačních zvuků jemného šplouchání navíc. A pak jen v rychlosti seberete čerstvě vyprané talíře a hrnečky a ještě teplé je uložíte do skříněk.

To je ale jen teorie a ideální stav, do kterého má bohužel hodně domácností daleko. Některé myčky totiž umyjou opravdu jen to nejnutnější a zbytek drze nechají na vás. Ta myčka v minulém bytě např. NIKDY neumyla skvrny od čaje a bylo celkem jedno, jestli jsem tam dávala tablety, tekutý prostředek nebo třeba obojí a že jsem to vždycky zapínala na max. počet stupňů. Jiné myčky zase zásadně nemejou příbory, další si neumí poradit s vínem, atd., což není fér.

Tahle polovičatost mě sere. Mám za to, že tyto vynálezy maj člověku práci ulehčovat a né mu jí přidělávat. Nádobí se buď meje v ruce anebo v myčce, ale mejt nádobí ve dřezu, pak v myčce a pak to ještě dodělat ručně – tak takhle jsem si ten život plný báječných domácích spotřebičů teda nepředstavovala. Žací stroj taky nepokosí jen půlku pole, drtička hoven si poradí se vším a cirkulárka nepořeže jen vybraný prkna… Tak proč by kurva myčka měla mejt jen selektivně, podle dobrý nálady? Kde udělali soudruzi z NDR chybu?!

Scumbag dishwasher

«
»