Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #836 ČESKÁ POŠTA

#836 ČESKÁ POŠTA

Posted: Září 22nd, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 25 komentářů »

Když se tady Curvekiller před pár dny pustil do hejtování jedný konkrétní poštovský situace, dost mě překvapilo, že ještě nemáme hejt na Českou poštu en bloc. Nemůžu si pomoct, ale mám z týhle instituce podobnej pocit jako z Českejch drah: do jednadvacátýho století nepatří zcela jistě ani jedna z nich a myslim, že obě dvě působily jako anachronismus už v tom dvacátym.

Nejde vůbec o ty fronty: díky volný noze jsem se naučil navštěvovat poštovní úřad v hodinách, kdy naprostá většina lidí úpí v háku, takže okýnka jsou většinou poměrně volný. Jasně, i kolem jedenáctý dopoledne se může stát, že člověka napadne smečka zdivočelejch důchodců, ale na naší poště na Letenským náměstí lze poměrně snadno prchnout k přepážkám  do prvního patra, kam se většina seniorů nevyšplhá.

Spíš mě ovšem fascinujou neustálý nápady managementu, jak rozšířit služby Český pošty občanstvu. Místo toho, aby se starali, aby pošťačky nenechávaly oznámení o doručení, když je člověk prokazatelně doma, neustále vymejšlej další a další kraviny. Ledva jim zatrhli ujetej nápad, že se na poště budou prodávat žvára, přišli s dalším geniálním plánem: léky. Jako já si nemyslim, že takovej paralen nebo celaskon by se musel prodávat JENOM v lékárnách, ale mnohem praktičtější než u poštovskýho panáčka by to bylo třeba na pumpách, který maj na rozdíl od pošt mnohem přívětivější pracovní dobu.

Teď už jen čekám, co ve snaze zlepšit nevalný obchodní výsledky Český pošty přijde příště. Drogy? Zbraně? Bílý maso? Jako je pravda, že pokud se začne konečně distribuovat to lékařský konopí, nemuselo by bejt špatný si pro něj chodit na Leteňák místo přes půl města k mýmu pytlákovi. Ale mnohem víc bych poště doporučil, aby konečně zavedla platby kartou. V roce 2014 už na to fakt dozrál čas.

«
»