Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #828 ICE BUCKET CHALLENGE

#828 ICE BUCKET CHALLENGE

Posted: Srpen 29th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 30 komentářů »

Nechtěla jsem psát hejt na ice bucket challenge. Doufala jsem, že to vůbec nebude nutný a že to zmizí dřív, než mě to začne doopravdy srát. Nechtěla jsem na to psát hejt, protože původní myšlenka je samozřejmě nehejtuhodná, ale současná podoba je bohužel spíš k poblití než bohulibá a vůbec, ale VŮBEC to nikam nemizí, ba právě naopak.

Dokud se vodou polejvaly (a prachama příspívaly) americké celebrity, tak to šlo. Ruku na srdce – kdo z nás před tímhle humbukem věděl o amyotrofické laterální skleróze? Některé challenge byly dokonce vtipné, poselství důležité a narozdíl od předchozí, stokrát debilnější, pivní výzvy (půllitr na ex, jinak kupuješ basu piv) to nebylo zcela bezúčelné. Přišlo mi to moc uhozený na to, aby se to uchytilo, ale správná celebrita pro charitu, která tím správným způsobem zviditelní, i přes plot skočí.

Bylo jen otázkou času, kdy se to dostane mezi plebs. Pokud se má povědomí o ALS šířit skrze video tlustý holky v mokrym tričku u mámy na zahradě, je to docela bizarní, ale nedá se proti tomu nic moc namítnout. Pak došlo k úplnému vytržení z kontextu a začalo se polejvat jen tak. Random teenageři a jiný no name dementi + jejich wannabe roztomile ztřeštěný výzvy jsou sice mega otravný, ale smrtelnou ránu tomu imho zasadil až český showbusiness, jehož se oblévání ledem stalo stejně samozřejmou součástí jako třeba reportáže z plastické operace prsou.

Média bez mrknutí informují o tom, kdo se už polil a kdo je nominován, a nikomu to nepřijde divný. S výrazem „teď zachraňuji svět a vy se na to budete dívat“ si Míša Nosková (patrně nejzoufalejší člověk v ČR) odbyde svoji výzvu v nějakym mrazáku, aby to bylo aspoň trochu zajímavý. Michal David to naopak dá u sebe doma, abychom, krom jeho dobráckého srdce, viděli, že je to taky zahrádkář a člověk zrovna jako já nebo ty. Kýbl vody na sebe naprosto bez uzardění a bez zjevného důvodu lejou i tragédi z Vyvolených, kteří se tak zřejmě snaží vyvolat ztracenou přízeň dělníků bulváru…

Lidi typu Dominika Mesarošová patrně netuší, co kdysi stálo za vznikem ice bucket challenge. Zřejmě to berou jako něco, co se musí splnit, aby byl člověk podobně cool jako Lady Gaga. A u čeho budou vypadat buď hodně sexy nebo naopak jako lidi pro každou srandu, co se nebojej se úúúplně zmáčet před celym národem.

Jenže JÁ to vím. A opravdu mi jde na podstatu, že se tyhle český nuly zviditelňujou na pozadí vážně nemocných lidí. Českým so called celebritám se z toho totiž nakonec fakt podařilo udělat tu pivní výzvu. Gratuluju!

 

Polibek smrti vám dnes přináší „český Jude Law“, sympaťák roku 2009 a tvář roku 2012 Jan Havlovic. Tento „mokrý ďábel“ chtěl „pobavit a zároveň pomoci“, takže se polil tekutinou asi pět metrů od pomníku Jana Palacha. Prý schválně…

«
»