Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #800 LIDI, KTERÝ NEUMÍ ČÍST HEJTY

#800 LIDI, KTERÝ NEUMÍ ČÍST HEJTY

Posted: Červen 13th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 18 komentářů »

Vždycky vejrám na komentáře v diskuzích od čtenářů, který evidentně nechápou, že hejt je specifickej literární útvar, kterej má svý zákonitosti, k jejichž naplnění se jde různejma cestama. Už třeba podle toho, jak píšete upřímně – a že můžete psát celkem od srdíčka jako tady Achjo Bitch, nebo si užívat roli letenskýho bonvivána, co si občas něco přimyslí, páč mu to scenáristický střevo dovolí, tak jako Attila, anebo se natvrdo stylizovat, třeba i s třicítkou na krku a v usedlejších kariérních poměrech do promiskuitního postpubertálně nevycválanýho floutka Curvekillera, páč jinak by to byla nuda.

Jenže nejen tohle spousta lidí, neschopných číst mezi řádky a přistoupit na pravidla hry, občas nepobírá. To třeba člověk napíše hejt o Nakupování se ženskejma a tudlecten Jirka Špičák z Rádia Wave se pod linkem pohoršeně zakaboní a zvolá do světa, že jde o stereotypní pičovinu. Heuréka, vole! Jako já Jirku neznám, ale když už je někdo členem toho elitního waveáckýho komanda suchoprdů, co se vnímaj jako nadpozemský arbitři vkusu co se týče filmů, piva, fotbalu a nejspíš i pohádek o Krtečkovi, tak nějak předpokládám, že jde o kluka študovanýho, co pobere, že hejt je na práci se stereotypama často primárně založenej! A že je nejen vděčný tenhle stereotyp chytnout pod koulema, ale ještě ho přehrotit a vymlátit z něj tímžto pádem, co to dá, aby se plebs mohl na maximum bavit.

Hejtování přeci nemá bejt pokaždý osvícenou pokrokovou glosou s existenciálním přesahem. Ale občas jen zábavnej fuck-off, ve kterým nesmíte lavírovat, páč jinak se k čistýmu pramenu nenávisti neprokopete.

Z toho důvodu jdou některý hejty přes lajnu, člověk se v nich třeba staví do role zmrda a ostatní vylíčí jako prazmrdy. Trochu estráda. Kdo ovšem předpokládá, že to pochopí i žák základky, ten se šeredně plete, protože v komentářích se zjevujou individua, snad odkojený slovutným deníkem Pravda, co žijou v přesvědčení, že každý vytlačený písmeno je jednak pravdivý a druhák upřímný jak zpověď po desátym pivu.

Občas jen nevěřícně čumim. Když zalezu třeba pod hejt o menstruaci a tam vřískaj jakýsi rozhořčený báby, který si snad myslej, že Curvekiller každou ženskou s krámama postaví na vatru a upálí. Ehm, cože? Tak jako jasně, že nejsem dokonalej džentlas, občas je kvůli rudý vlajce hádka a holka s krámama mi nesmí tejden do kvartýru, páč v takovýmhle stavu slušný ženský domů nechoděj. Každej máme svý mouchy. Ale nevidět v tom upalování nadsázku, to už chce okuláry o fakt hodně dioptriích.

«
»