#796 PROTÝKAJÍCÍ ZÁCHOD

Posted: Červen 4th, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 18 Comments »

Nejsem žádnej ekozapálenec. Nechovám mloky a nebulim nad lánama řepky olejky. Občas mi ale zvládne hejbnout žlučí i taková zdánlivá banalita, jakou je jemnej čůrek vody protejkající donekonečna skrze záchodovou mísu.

Ten marnotratnej zvuk bublajícího hajzlu mě irituje, i když ho třeba zaslechnu u nás na patře na korporátních toaletách. Já jako vim, že to, co vyplýtvá běžnej jedinec během čištění zubů, i co znehodnotí Zdeněk Škromach během koupání v bazénku na svý zahrádce, je úplný hovno proti tomu, kolik proteče jedním aquaparkem. Vím, že lidi, co si dávaj prázdný zavařovačky do nádržky s vodou na splachování z jakýhokoliv jinýho důvodu, než je šetření vlastních peněz, jsou tataři, protože jen v chladírenskejch věžích jadernejch elektráren se za den protočí tolik vody, že by z toho vyžily všechny splachovací hajzly Somálska. A taky si nemyslim, že by se všichni členové domácnosti měli koupat v jedný vaně.

Přesto nechápu ty nevšímavý hovada, co odplavěj svý hovna, vyjdou ven z kabinky, pokochaj se svou lepou tváří v zrcadle a vůbec jim propánajána nepřijde divný, že se z hajzlu furt ozývá zvuk startujícího vodního skútru, páč blbě zmáčkly to splachovací tlačítko. Chcanky ať klidně tečou do kanálu nonstop, blahodárná pitná voda ale patří do džbánku a na stůl že jo.

Protejkající hajzl v domácnosti je o řád horší – jde o nepříjemnost konfrontující muže s potřebou postarat se o rodinnej krb. Samotný splachování je totiž poměrně jednoduchým mechanismem, sestaveným z různých do sebe zapuštěných hejblátek. Vždyť to zvládá opravit i kdejakej blbec s učňákem! A i já mám koneckonců zlatý český ručičky. Tak se v tom hrabu, zkouším to dát do richtiku… ale obvykle brzo zjistim, že jsem jedním z těch Čechů, co maj místo zlatejch ručiček jen docela vobyčejný gramlavý hnáty. A že celej ten inštrument je složitější než urychlovač částic ve slavným CERNu, kvůli němuž budete vzývat starou dobrou kadiboudu, kde se to jen nechá ležet.

Ale instalatéra beztak volat odmítám. Z instruktážního videa Two hot honeys pay the plumber jsem totiž pochopil, že to jsou jednak netáhla a druhak čuňata. Jen je zajímavý, že zatímco já se na záchodě mořim dvě hodiny s hasákem a vysloužim si za to leda uštěpačný poznámky, na sebelenivějšího instalatéra čeká polonahá odměna, jen co vejde do dveří.

«
»