Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #748 POZVÁNKY BEZ DOPROVODU

#748 POZVÁNKY BEZ DOPROVODU

Posted: Únor 10th, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Nejsem příznivcem společenskejch událostí, na kterejch o sebe zakopávaj ksichtíky notoricky známý z bulváru, usrkávaj sekt a jak viděj čočku foťáku, nasaděj thymolinovej úsměv. Docela dost ale makám pre jednu českou televizi, která nedávno připravovala mérendu u příležitosti kulatýho výročí zahájení vysílání. Tvůrci seznamů pozvanejch se rozpomněli i na mě, což mě zahřálo u srdíčka – na předchozích výročních mejdanech jsem už párkrát byl a miniřízečky byly vždycky pěkně vysmažené. Tentokrát ovšem na pozvánce chybělo “včetně doprovodu”.

Nemůžu si pomoct, dostat pozvánku pro jednoho na takhle olbřímí akci je pěkná chujovina. Nejde ani o to, že se osamocenej člověk trochu nudí – čurat do vína a prohazovat kaviár za kozí bobky se vám za chvíli omrzí. Bezpochyby bych po krátkym průzkumu na sociální síti našel mezi svejma friendama lidi, kteří měli na stejnou akci namířeno. A i kdyby ne, jsem tvor společnskej a hovornej a bezpochyby bych se dokázal po pár skleničkách sektu dát do řeči i s Dádou nebo Bohdalkou a optat se, jak jim šmakujou jednohubky.

Ale nejde samozřejmě jenom o mě. Taková A. by se taky ráda podívala, jak vypadá dnešní smetánka naživo, navíc je trvale přesvědčená, že v televizním byznysu, ve kterym se v rámci svojí profese pohybuju, jsou všechny ženský štětky a všichni chlapi na koksu, takže by mě na takovym večírku chtěla kontrolovat, abych nečuměl Borhyový na kozy a Reyovi na hajzlech na korantenga.

Především je ale pozvánka bez „plus jedna“ prostě buranská. Neznamená “byli bychom rádi, kdybyste přišel na náš mejdan”, ale “máme pocit, že by bylo blbý vás nepozvat, ale žádnou radost z toho teda nemáme”. Takže jsem jim poděkoval za laskavost, napsal, že nepřijdu, aby mohli pozvat nějakýho jinýho ubožáka, co byl v seznamu dokonce až pode mnou, a šel si s kámošema začutat do tělocvičny. A cestou tam mi došlo, že jsem na tom byl vlastně dobře: takovýho Vovku Železnýho prej nepozvali vůbec.

«
»