Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #745 BONMOTY MILOŠE ZEMANA

#745 BONMOTY MILOŠE ZEMANA

Posted: Únor 3rd, 2014 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 24 Comments »

Už dlouho si říkám, že bych měl udělat hejt na toho pána, co si myslí, že je českej car. Ne snad, že bych byl nějakej zásadní karlovec, upřímně řečeno si myslim, že punk neumřel, když jeli Sex Pistols kvůli prachům comebackový turné, ale až v okamžiku, kdy si nálepku Karla s čírem nalepil na auto každej pražskej umělecky založenej buržuj. Ovšem Mylošův pobyt na trůně dává člověku příležitost k hejtu v podstatě každej den.

Jenže to je vlastně trochu problém. Kdyby si to chtěl člověk vyřídit se Zemanem tak nějak pořádně, musel by založit blog 1000 věcí, co mě serou na Miloši Zemanovi. Začít pěkně jeho hulvátstvím, pokračovat ku příkladu lidma, kterejma se obklopuje, a skončit to třeba u jeho schopnosti análně znásilňovat Ústavu (občas mám pocit, že Řezníkův song Holka v mym sklepě je rafinovaný podobenství o současnym prezidentovi a základní zákonný normě našeho státu). Tolik mojí pozornosti si ale současnej préza nezaslouží, takže se jen pozastavim nad jeho miliónkrát zmiňovanými bonmoty.

Je nepochybný, že v rétorice strčí Zeman naprostou většinu polistopadovejch politiků do kapsy. Pokud o tom pochybujete, tak jste prostě jenom nepochopili, že rétorika, logika a etika spolu sice souvisí, ale do určitý míry jsou na sobě nezávislý. Mezi slepými je ovšem králem i jednooký a přesně tahle charakteristika sedí na Milošův verbální projev.

Zeman se umí postavit na ramena obrů a okořenit svoje řeči vybranym citátem někoho slavnýho. Problémem ale je, že Zeman zná těch citátů asi deset a posledních dvacet let je dření pořád dokola. Vzhledem k tomu, že chlastá první ligu, patří k jeho nejoblíbenějším památnej výrok připisovanej Winstonu Churchillovi, který měl odpovědět na kritiku Lady Nancy Astor, že je opilý, urážkou, že ona je ošklivá a na rozdíl od ní on se z toho do druhého dne vyspí. Ty vole, kdybych dostal kilo pokaždý, když to významně pomrkávající Zeman někde plácne, tak nepotřebuju penzijní reformu.

Blbý jsou na tom ovšem dvě věci. Jednak Churchill nic takovýho nikdy neřekl, protože to byl gentleman, co spoluvyhrál světovou válku, a ne hulvát jako tadyhle uál Milda. Věc druhá je, že kdyby to byl bejval skutečně řekl, bylo by to vtipný. Když ovšem něco takovýho zopakuje Zeman, kterej se z toho sice do rána vyspí, ale nejpozději během dopolední svačiny má už zase svý dvě promile pod kožichem, legrační to neni ani náhodou.

«
»