#69 SPOTY KE STÁTNÍ MATURITĚ

Posted: Březen 8th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 2 Comments »

Ministr školství Josef Dobeš (VV) mě fakt začíná bavit. Self-promo fotky za 70 tisíc, který teda nakonec, přece jen, musel zaplatit se svýho. Dále snížil kuchařkám z jídelny mzdu na minimální možnou částku, ale svým nejbližším rozdal odměny v celkové hodnotě 6 milionů Kč (a kupodivu z toho ty dobré ženy nejsou moc odvázané). Pozoruhodné mi přijde výběrové řízení na nové logo ministerstva školství – změnit vizuál tak velké instituci není levná ani jednoduchá záležitost… Ba naopak, řekla bych přímo nelehká, a proto v porotě najdeme jména jako např. Eva Jiřičná, Maxim-z porcelánu-Velčovský, Rony Plesl nebo Kurt Gebauer. A že bude z čeho vybírat – odměna za vítězný návrh činí bláznivých, astronomických 5 000 Kč a ještě navíc se k tomu dává notebook. Zastoupení profesionálů a skutečných hvězd v daném oboru je tedy zaručeno.

Není divu, že s takovou to Dobeš dotáhnul až do nemocnice, kde mu lékaři diagnostikovali ošklivé „hodně totální vyčerpání“ organismu. Statečný ministr se nicméně zbytečně neprožívá a se zvoláním „Státní maturity nepočkají“ nám na youtube seslal předzvěst svého comebacku – zbrusu nové spoty propagující právě onu maturitní reformu. Je jich rovnou několik a bohužel –  ani tentokrát se to nepovedlo…

Napřed si připomeneme ty starší spoty, kde Václav Kadlec a Tereza Aster Vágnerová vykládaj o tom, že „to berou vážně“ a že „to chtěj dokázat“ a sami sebe se ptají „máme na to?“. Pro vás, pro zvídavé, jsem zjistila, že V. Kadlec je naděje českého fotbalu a Terezka co hraje a zpívá (netuším kde) je, dle related videos, někdo od mistra basů Karla Vágnera, resp. rybáře Jakuba Vágnera – nevím kdo je teď slavnější…

„Je to dlouhá cesta sebepoznání, kde krok za krokem směřujeme k cíli…“
„Vezměte osud do svých rukou a vyhrajte svou budoucnost.“

Ty píšťalo, já mám sice jen obyčejnou oldskůlovou maturitu, ale rozhodně nemůžu říct, že by to byla nějaká cesta sebepoznání, nebo co, byl to tak maximálně voser o svaťáku a když jsem pak konečně odmaturovala, tak to vůbec nebylo tak muzikálový, jak jsem si vždycky představovala. Znamená to, že státní maturity budou úplně o něčem jinym? Tak to já právě nevím, ve spotech o nové maturitě není nic, jako ale fakt žádné informace o tom, jak ta zkouška bude probíhat, v čem je to jiné, jaká jsou pravidla nebo snad, nedejbože, k čemu to je skutečně dobré a spol. Kdybych ještě byla na střední, bylo by mi srdečně jedno, že jedna zrzka chce taky odmaturovat a že nějakej polodementní fotbalista bere studium i vrcholový sport vážně.

Ale tak fajn, pokus o medializaci a zviditelnění (haha, bylo to potřeba jako sůl) státních maturit je další z řady failů, které tuto kauzu provází odjakživa. Snad by se na to bejvalo i zapomnělo, ale Dobeše ta audiovize prostě pokouší a před pár dny se na internety dostaly další dvě hrůzy, tentokrát pod nicneříkajícím názvem „Změn svou budoucnost“.

Verze s chlapečkem

„Opravdu si myslíte, že tohle všechno je pravda? Já tedy ne a proto jdu do státní maturity.“

 

Tak neasi…

a) když teda bereš to studium vážně, tak ti nic jinýho než jít do státní maturity nezbývá, trumbero, možnosti tu nejsou

a

b) ne, opravdu si to nemyslím. A opravdu mi to nepřipadá vtipný, natožpak smysluplný. To proto, že ti údajně nejde o to, kolik je ve filmu mrtvol, půjdeš ke státní maturitě? A já bych, jako někdo z cílovky tohoto spotu, měla jít s tebou? Proč kurva?

 

Verze s holčičkou je nuda, 50 vteřin jí tam dělaj‘ make up a vlasy a na konci se dozvím, že nová maturita je jen začátek, když chci bejt tím kým chci. Tomu se mi nějak nechce věřit…

Muselo to stát dost peněz (jsem si jistá, že mnohem víc, než se uvádí). Super a proč je to teda ve výsledku úplně, ale úplně na hovno? Studentům středních škol nepomůže nějaký trapný video, státní maturitu maj’ povinnou, tak co… Jsou to zkrátka natočený prázdný kecy za velký prachy, já bejt ve čtvrťáku, tak udělám demonstraci jenom proto, jak by mě nasralo, že mi dva idioti, který vypadaj jak ze ZŠ, vykládaj, že se nemám bát maturity….

 

P.S.: Pro ještě více srandy doporučuji oficiální ministerský youtube kanál WebMasterMsmt , jsou tam všechny zmiňované předmaturitní píčoviny a jiné impozantní a oficiální videomateriály.

«
»