Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #665 CHYTRÝ MOBILY V HOSPODÁCH

#665 CHYTRÝ MOBILY V HOSPODÁCH

Posted: Srpen 27th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 26 Comments »

Zlatý časy, kdy jsme měli jen plastový Nokie a vyhnusnělý mobily značky Ericsson, který měly tlačítka větší než knoflíky na montérkách a vypadaly jako součást výbavy potápěčů. Do dvouřádkovýho displeje totiž nešlo čumět nonstop, bez ustání SMSkovali jen magoři a afektovaný třináctky, co jim tatík platil místo kapesnýho účet za telefonní žblebty, a i ten had se zvládl omrzet. Takže když člověk šel na pivo, možná párkrát očima utekl k mobilu, ale nikdy ne natolik, aby mu vychladl smažák a zteplala tatarka.

Chytrý mobily ale situaci v putykách celkem nepříjemně změnily. Často se člověku stane, že vejde do lokálu a spatří okolo stolu jen umrlčí tváře – ksichty bíle osvícený září displejů iPhonů a galaktickejch Samsungů, v nichž se odehrávaj ták strášně důležitý věci, že se od nich prostě nejde odtrhnout.

Hrůza. Zatímco dřív pro nás roli oltáře plnil krígl s pivem, chleba s tvarglema a zadek paní vrchní, dneska zásadní procento populace čumí do těch ďábelskejch mašinek, co nás měly sblížit, ale místo toho nás od sebe odsekly, páč už si ani neumíme vychutnat v plný koncentraci zásadní historky o tom, kde se kdo poblil a jak to bylo s tou rvačkou s fízlama.

Nejsem nějakej velkej tradicionalista, ale určitý novoty bych prostě zakázal. Čert vem iniciativy proti zahulenejm hospodám, i jako nekuřák si myslím, že když chytne člověk v putyce správnej smrad, je všechno tak, jak to bejt má. Spíš bych ale zkusil prosadit zákon za rušičky mobilů… protože jinak se od tý prokletý blikající a interaktivní mašinky zjevně taky odtrhnout nedokážu. A jako dement budu lovit pracovní maily a počítat lajky pod statusem svýho bráchy místo toho, abych si v plným soustředění vychutnal, jak to s tím blitím a fízlama sakra dopadlo.

«
»