Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #648 MINISTR KULTURY JIŘÍ BALVÍN

#648 MINISTR KULTURY JIŘÍ BALVÍN

Posted: Srpen 2nd, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 10 komentářů »

Vznik současný vlády mě nevyděsil, nepohoršil ani nehnal na barikády. Upřímně mě pobavil. Přišlo mi totiž úsměvný, jakým způsobem Miloš Zeman vyjebal se stranickejma politikama, který si chtěli přerozdělit koryta, a tak veřejně podřízli nadrženýho Péťu Nečase a ráchali se v bláhový představě, že jim starej jezevec z Hradu půjde na ruku, když mu přinesou na lejstru 101 podpisů lidí, z nichž bude dobrá desetina do roka sedět v base.

Naivkové. Kulhavý šedovlas měl samozřejmě úmysly úplně jiný: Sezval starý kámoše, namíchal to s pár mladšíma kariéristama, co už se vidí, jak příští léto drtěj v Zemáku český silnice a cejtěj se u toho jak hrdinové Jízdy (akorát místo Ani Geislerový budou moct prohrábnout leda Marii Benešovou), a pak to prohlásil za vládu.

Furt jsem se smál. Jenže to jsem nepředpokládal, že se tahle sešlost opravdu pustí do reálnýho „vládnutí“. Říkám si, jasně, uleje se nějakej ten meloun a dosadí pár prospěchářů do dozorčích rad, ale ty vole, hlavně bude na Hradě kalba! Panák do jedný nohy, panák do druhý a pak ještě pár skleniček na počest Milošova vohnilýho palce. Prostě lejem jak za starejch časů rozkrádání Mostecký uhelný, ať jsme ještě jednou mladý.

Jenže hovno. Pánové to vzali pekně z gruntu a nejvíc nějakej Jirka Balvín. Propagátor nevkusu, co posunul Českou televizi ještě blíž řiti než slavná Bobošíková, do Óčka narval ještě víc Lucky Vondráčkový a celkově se vždycky profiloval jako hovádko, co hlavně popíjí s těma správnejma lidma, tu dostal glejt jako ministr kultury. Ne že by na tomhle postu byla zrovinka velká konkurence, koneckonců jeho předchůdkyně Alena „procesy“ Hanáková, kterou by v IQ testu rozdrtila i naše rozbitá digestoř, nebo všelidovej tlačenkář Víťa Jandák tu laťku moc vysoko nepostavili. Ale i tyhle klauni by si nejspíš uvědomili, že když už nejsem zvolenej, nemám ničím podpořenej mandát a ve svý funkci pařím sotva pár dní, měl bych se opájet mocí, v tichosti odklánět prachy na správý konta a nikoho nezkoušet veřejně nasrat. Věděli by, že není zrovna vhodný odvolávat jen tak z plezíru šéfa Národního divadla, páč i když jsou divadelní prázdniny, tak může nastat situace, kdy všechny ty persony od zlatý kapličky zamávaj na rozloučenou a pak už to bude muset všechno odzpívat Dan Hůlka, odehrát Jiřina Bohdalová a jako šatnářka to oběhá chudák sama Zemanovic dcérka Kačenka.

To by napadlo každýho. Ne tak Jirku Balvína. Ten to kosí hlava nehlava a už si brousí zuby i na šéfa Národní galerie. Přitom Balvín je chlápek študovanej a určitě zná všechny ty slavný divadelní hry a vypjatý romány, který vám toho prozradí spoustu o životě a o tom, jak funguje svět: Jasně, vysoký umění občas mate tím, že dobro nevítězí a že čistá duše může vést k tápavýmu boji proti větrnejm mlýnům… ale archetypálních příběhů o tom, že na každou svini se vaří voda, tam je pořád požehnaný množství.

«
»