Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #638 NÁDHERNÁ ZELENÁ

#638 NÁDHERNÁ ZELENÁ

Posted: Červenec 19th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 6 Comments »

V tomhle případě jsem tak trochu hater amatér; už když jsem si film Nádherná zelená pouštěl, předpokládal jsem, že se nezařadí do seznamu mejch zásadních filmů. Tak nějak jsem ale doufal, že to bude nějak snesitelně blbý; že pochopim, co se na tom lidem může líbit – zažil jsem totiž lidi jinak svéprávný, který tenhle film označujou za zásadní a přelomovej pro svůj život. Ale ten film je takový peklo, že o tom musim napsat. Byla to autotortura. Krvácely mi oči a mozkové závity se samy od sebe rovnaly. Tohle měli pouštět Alexovi deLargovi.

Děj je jednoduchý: mimozemšťanka Mila je vyslána na zem. Mila pochází z planety, na který žije asi tisícovka hipíků, který různě cestujou po planetách, ale na Zemi se nikomu nechce, protože Země je zaostalá, neb se tady jezdí autama a nepoužíváme telepatii. Mila zevluje na Zemi, pak za ní přijedou dva synové, sbalej dvě ale NEUVĚŘITELNĚ vyprsený kočeny, v jediný hezký scéně celýho filmu způsoběj pozdvižení na koncertě symfonickýho orchestru, a pak se všichni (včetně kočen) vrátěj na svou planetu – a tam musí zákonitě následovat strašlivá píglovačka, jenže film místo toho, aby ji vrazil aspoň pod titulky, končí zcela nesmyslnejma záběrama na rodinnou koupačku.

Já nemám nic proti tomu, když si lidi, co je jim blízký new age, natočej film, kterejm chtěj ilustrovat, že žijeme v uspěchaný době, často věnujeme pozornost nedůležitejm věcem a nevážíme si těch skutečně důležitejch. Ale proč proboha musej natočit takovouhle sračku, něco, co má s opravdovym filmem společný jen záznamový médium? Lepší film by natočil i Attila junior, kdyby mu náš kocour dělal klapku. Možná při hromadnym sledování s partou zhulenejch kamarádů to může mít prvky nějaký absurdní komiky, já to ale viděl za střízliva a je to blbý jak skýva. Víte co. Mě obecně propagandistický filmy a jiný společensky angažovaný umění moc nebaví (kromě Bezruče, Bezruč je démon), ale když už to chce někdo dělat, dyť to jde dělat vkusně! Ejznštejn, Rifenstahlová, Moore! Všechno talentovaný, šikovný lidi, z nich ať si berou příklad!

Třešničkou na dortu je ovšem nesmyslná konspirační teorijka, která tenhle film provází, že totiž tohle svěží dílko zakázala Evropská unie. To je geniální marketingovej tah: lidi, co tenhle film radostně konzumujou a votvírá jim voči, maj totiž pocit, že už samym samotinkym sledováním v podstatě přímo narušujou nepřátelskej systém, rozkládaj zevnitř. Helejte, asi je vám jasný, že já nejsem žádnej zásadní fanda toho, aby se Evropská unie sjednocovala tak dlouho, až bude nejsjednocenější na celym světě. Ale zas kuli tomu nepudu střílet skauty. Prostě až se bude na fotbale skandovat “Evróóópská unie, jinááák to nevidim!”, nechodim. Jasný? Ale kdyby Evropská unie u NSA objednala smazání všech existujících kopií tohohle neuvěřitelně stupidního filmu – a to ty z NSA uměj, psali nedávno v dennim tisku – slibuju, že budu fandit aspoň doma u telky.

Peklo má jméno La belle verte. 

«
»