Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #573 TELEFONICKÝ NABÍDKY ZVÝHODNĚNÝHO VOLÁNÍ

#573 TELEFONICKÝ NABÍDKY ZVÝHODNĚNÝHO VOLÁNÍ

Posted: Duben 16th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 18 komentářů »

Můžem jásat. Telefonní operátoři se svorně rozhodli, že konečně přestanou tenhle národ ožebračovat a hodlaj srazit ceny na světovej standard. Najednou to jde. Mám z toho radost nejen kvůli tomu, že tím snad zmizí aspoň jeden z mnoha způsobů, jak nám jsou vykrádaný peněženky, ale možná díky tomu i skončí éra čupr telefonickejch nabídek, ve kterejch mi nějakej otrapa nabízí zvýhodněný volání.

Jsem asi stará škola, ale tak nějak žiju v přesvědčení, že můj telefon je součástí mýho osobního prostoru. Nikdo nezvanej by mi tam neměl lízt a už vůbec by se tam neměl cpát kvůli pochybnejm reklamním aktivitám. Když by se někdo infiltroval do mýho obýváku, stoupl si před televizi a začal mi nutit supervýhodný akce, taky bych mu narval vázu do huby a dal mu na vybranou, jestli chce z kvartýru vykopat, anebo zůstane a nechá se umlátit dálkovým ovladačem.

Jasně, kdybych zvedl neznámý číslo a na druhý straně drátu slyšel Davida Bowieho, Monicu Bellucci nebo Jirku Babicu, srdíčko by mi poskočilo radostí a byl bych šťastnej za nečekanou návštěvu. Jenže jakmile nějakej chabě vycvičenej hlas oddrmolí formulky „hovořím s majitelem tohoto telefonu“, „volám jménem firmy Vtěrka a syn, v zastoupení společnosti T-Mobile“ a „kvůli zlepšování služeb může být náš hovor monitorován“, otvírá se mi v kapse kudla a mý srdce válečníka chce vidět týct krev.

Tyhle telemarketingový filcky mě přitom zvládnou nasrat na tři způsoby: Jednak tím, že jejich nabídky jsou většinou úplně k prdu. Předpokládám, že jich využije sotva jedno procento zoufalců a ještě takový ty typy co si pořídí i superkráječ za pět litrů a čtyřikrát dražší sadu samovařících hrnců vyrobených ze slitin, ze kterých si emzáci staví UFO. Zadruhý přichází tyhle nabídky v totálně nevhodnej čas – v práci se jim nemíním věnovat, ve volným času už tuplem ne. A když mi nějaká z těch vtěrek hodlá ničit víkend a zavolá mi třeba v neděli v osm ráno, mám chuť si ji najít a zařídit, aby její rod vymřel po přeslici.

Bohužel je tu bod číslo tři a tím je vědomí, že tuhle nevděčnou práci provádí většinou špatně placený studenti a sociálně slabý případy, který vezmou za pár desítek korun i tuhle prudu, během níž člověk nasává jen negativní emoce. A mně je tak nějak žinantní takový existenci ještě po telefonu spílat a od srdíčka jí přát hnisavou angínu. Takže mlčím, i když bych si tak moc chtěl ulevit! V duchu si ale říkám, že tenhle džob je ještě o řád zkurvenější než dělat revizora, modelku na „lehce erotickým videochatu“ nebo vyhazovače v náckovským klubu.

«
»