Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #572 „FAVORIT DERBY NEVYHRÁVÁ“

#572 „FAVORIT DERBY NEVYHRÁVÁ“

Posted: Duben 15th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 4 komentáře »

Kdepak. Sportovní hantýrka oplývá naprosto neuvěřitelnym množstvím floskulí a klišé, ze kterejch rostu. Já bych třeba nemohl bejt sportovní komentátor, co zpovídá lidi před zápasem; kdybych postodvacáté od nějakýho trenéra slyšel, že taktika na zápas je vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat na rychlé brejky, nacpal bych zpovídanýmu mikrofon do prdele tim kulatym napřed.

Ale jasně, když mlátí prázdnou slámu sportovci nebo trenéři, člověk holt pokrčí rameny a řekne si tak určitě. Primárním úkolem tohohle typu lidí neni moudře hovořit, ale prostě čutat do meruny nebo šťouchat klackem do gumový placky líp než soupeř, případně někomu vysvětlovat, jak to čutání nebo šťouchání provádět. Horší je, když melou hovna přímo sportovní komentátoři.

Každej správnej sportovní komentátor miluje spálený šance. Miluje je proto, že existuje možnost, že tým, kterej šanci spálil, dostane do minuty góla, a komentátor bude moct oblažit svět objevnym komantářem o tom, že se opět naplnilo okřídlené rčení “nedáš, dostaneš”. Já bejt šéfem sportovní redakce, oznámim podřízenejm, že kdo řekne “nedáš, dostaneš”, dostane. (A ne, fakt nemyslim prémie.)

No a pak je tady v nadpis uvedená věta, kterou před derby pražských S musí vyslovit nebo napsat každej sporťák, kterej se kolem derby byť jen mihne. Věta, která nedává smysl, věta, která je contradictio in adjecto, protože favorit je zkrátka ten, kdo většinou vyhrává, že jo. Pokud by platilo, že favorit derby nevyhrává, dal by se na tom vytřískat těžkej balík tim, že by se prostě sázelo proti favoritovi, jednoduchý jak facka. Jasně, občas se stane, že favorit derby nevyhraje, ale to je trochu jiná písnička.

Takže milí sportovní komentátoři, zapomeňte prosím na to, že favorit derby nevyhrává a akceptujte prosím fakt, že favoritem derby je většinou Sparta a že Sparta taky většinou vyhraje, jak se koneckonců opět ukázalo v sobotu. A tak to taky má bejt!

 

«
»