#554 TÝDENÍK AGENDA

Posted: Březen 19th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 22 Comments »

Snažím se nepsat moc o médiích, protože kdybych se odbrzdil a rozebral třeba jen stávající redakci Reflexu, vydalo by to na dobrou stovku tak nasranejch hejtů, že by mě moje máma vydědila. Kvůli nový akvizici na trhu jménem Agenda ale neodolám.

Tenhle zbrusu novej týdeník je postavenej na poměrně neokoukaným konceptu vykrádání jinejch médií. Pánové stojící za tímhle plátkem, mimochodem extrovně hnusným a na tak šmucik papíře, že byste s ním ani psovi prdel nevytřeli, během týdne vytipujou x nejzajímavějších článků z jinejch novin a časopisů, zkopčí je a otisknou je na svym papíře. Obšlehnou i několik zábavnejch blogů, webovek nebo dokonce facebookových profilů (aniž by o tom věděli původní autoři, nedej bože jejich bankovní konta) no a pak k tomu akorát přidaj pár banálních žblebtů a doufaj, že si tenhle výcuc za dvacku nějaká zmatená bába u stánku koupí. Název zní učeně a obálka připomíná Respekt, tak to bude asi dobrý čtivo, no ne?

Ne, fakt není. Jen nudně poslepovaný starý texty, bizarní stylistický útvary typu filmový recenze sešitý z několika jinejch recenzí (!), k tomu prázdná slovní mlata. Vtipný je, že sami autoři tuhle bezduchou zlodějinu ještě provázej voprsklým vysvětlením, že dnes už není čas číst všechno, tak my vám – a měl bys nám bejt vděčnej, ty vole – nabídneme za dvaciáše jen to nejdůležitější v kostce. Aby to bylo tuplem ekl, tak tuhle metodu ještě vydávaj za službu český žurnalistice! Protože co jí může víc prospět, než když budou lidi číst jen jeden parazitující plátek a nebudou se zdržovat časákama a novinama, který do svýho obsahu něco nainvestovaly, že jo? To je teprv geniální argumentace! Předpokládám, že kdyby mi ty hovada znásilnili holku, s noblesou sobě vlastní by mi vysvětlili, že jí vlastně akorát chtěli naučit nový postelový triky a měl bych jim bejt vlastně vděčněj.

Na druhou stranu bych překvapenej nebyl. Jméno šéfredaktora David Shorfa jsem slyšel jednou v životě, a to když mi odmítl zaplatit honorář za článek, editorovi Ondrovi Austovi, kterej si dlouhý leta piplal respektovanej nezávislej web Mediář.cz, zjevně nedělá problém spláchnout svou reputaci do hajzlu pro pár chechtáků a Marek Prchal… muhehe, Marek Prchal! Na tohohle chlapce jsem chtěl napsat hejt ještě v době, kdy Ornella tahala kačera (pak jsem uznal, že svůj vlastní hejt si zaslouží jen opravdový osobnosti jako Olga Lounová, Tomio Okamura nebo Michal Viewegh a ne obskurní existence z pražskejch reklamek), páč je pro mě zhmotněním veškerýho zla dnešní doby, kdy se může díky sociálním sítím a jinejm vymoženostem kdekdo sebeprezentovat jako odborník na slovo vzatej, aniž by za ním opravdu něco bylo. Tyhle internety dávaj možnost exhibicionistickejm asociálům vyjadřovat se nahlas ke všemu a furt. Řvát tak dlouho, dokud si jich někdo nevšimne, a pak se instantně stylizovat do opinion-leadera. A Marek Prchal se takhle předvádí coby glosátor mediálního trhu, přitom fakt nemá talent psát a argumentovat (pointa do jeho článků zavítá zhruba jednou za sezónu a ještě se většinou jen otočí ve dveřích a zase zmizí), taky se tváří jako reklamní guru, přitom vám 90% lidí od fochu řekne, že je to spíš melhuba, jenž trhem rozhodně nehýbe a všechny ty velkolepý kecy o kampaních a otvírání novejch obzorů zámožnejm klientům… jsou prostě jen kecy. Jenže je furt dobíjí naspeedovanejma moudrama a nikdo ho nepošle do kadele, ani když svůj zlodějskej plátek vecpe všem okradenejm na jejich facebookový zdi a s odvoláním na formulku „Právně je to OK“ se jim směje do ksichtu. Jo, chápu zdrženlivost poškozených, protože s člověkem, kterej sám sebe honosně nazývá idea makerem a ještě si založí a spravuje svou vlastní fanouškovskou stránku (znáte snad trapnější projev narcismu?), si nikdo nechce špinit prsty.

To samý ale platí pro týdeník, kterej zkouší neomaleně dojit prachy za cizí práci a ještě svou zvrácenost halí do vznešenejch řečí. Kdybych neměl jistotu, že tady ani mohutná negativní reklama nepomůže a tenhle plátek do pár týdnů zanikne, snad bych si i zaregistroval doménu tydenik-agenda.cz, každý pondělí ráno zaběhl do trafiky a nascanoval ho a zdarma šířil po internetu.

Jenže já tu jistotu mám.

«
»